polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
„Byłem tu, Fryderyk”
24 stycznia 1018, Warszawa
XI Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego
29 stycznia - 10 lutego 2018 , Warszawa
XV Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego
31 stycznia 2018 roku
Henryk Mikołaj Górecki III Symfonia „Symfonia Pieśni Żałosnych”
Premiera płyty
Ogólnopolski Konkurs Orkiestr Smyczkowych
27-28 marca 2018, Bydgoszcz
„Sinfonia Varsovia Kameralnie” – nowy cykl koncertów w siedzibie Orkiestry
3 stycznia - 5 grudnia 2018, Warszawa
Arte dei Suonatori Masterclasses
12–18 lutego 2018, Radziejowice

wykonawcy (K)

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U W Z Ł

Paweł Kowalski,

pianista; ur. 6 lipca 1965, Łódź. Studiował w Hochschule für Musik „Rheinland” w Kolonii, w Akademii Muzycznej w Warszawie pod kierunkiem Teresy Manasterskiej (dyplom z wyróżnieniem) oraz w The Vancouver Academy of Music (stypendium Witolda Lutosławskiego).
Występuje w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Ameryce Południowej, m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Salle Pleyel w Paryżu, Schauspielhaus w Berlinie, Konserwatorium w Brukseli, RadioKulturhaus w Wiedniu, Tonhalle w Zurychu, Estonia Concert Hall w Tallinie, Pałacu Sztuki w Budapeszcie, Casa de la Cultura w Buenos Aires, Auditorio Lozano w Bogocie, na Uniwersytecie San Marcos w Limie oraz na takich festiwalach, jak: BBC w Londynie, Europalia, Klavierfestival Ruhr, Carinthischer Sommer, Concentus Moravie, Musikfestwochen Meiringen, Musikwoche Braunwald, Bachtage Potsdam, festiwalach chopinowskich w Dusznikach, Antoninie, Mariańskich Łaźniach i Gaming, na Warszawskiej Jesieni, Festiwalu w Łańcucie, Festiwalu „Kwartet Śląski i Jego Goście”, Festiwalu Mozartowskim w Warszawie i innych. Grał z wieloma orkiestrami radiowymi w Warszawie, Berlinie, Oslo, Zagrzebiu, jak również orkiestrami filharmonicznymi w Europie. Jest pierwszym po Krystianie Zimermanie wykonawcą Koncertu fortepianowego Witolda Lutosławskiego, który wykonał 13 kwietnia 1989 w Warszawie, pod dyrekcją kompozytora. Koncertował z Sinfonią Varsovia pod dyrekcja Yehudi Menuhina, z okazji jubileuszu 10-lecia orkiestry (1994). W 2004 był solistą w Koncercie fortepianowym Wojciecha Kilara z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w ramach projektu Pociąg do Muzyki Kilara.
Dokonał nagrań dla kilkunastu radiofonii, nagrał płyty kompaktowe z utworami Ludwiga van Beethovena, Johannesa Brahmsa, Fryderyka Chopina, Juliusza Zarębskiego.
Z okazji rozszerzenia Unii Europejskiej, Paweł Kowalski uznany został przez francuski tygodnik „Courrier International” za jedną z czterech najciekawszych osobowości z Polski.
W 2005 był członkiem jury Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Hummla w Bratysławie.

aktualizacja: wrzesień 2009

Strona internetowa artysty: www.pawelkowalski.art.pl