Polmic - FB

wykonawcy (P)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Andrzej Przybyciński, oboista; ur. 14 lipca 1974, Warszawa. Ukończył studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie profesora Stanisława Malikowskiego i asystenta Tytusa Wojnowicza. Kształcił się ponadto przez rok na studiach podyplomowych również u prof. Malikowskiego. Uczestniczył także w kursach prowadzonych przez wybitnych europejskich wirtuozów oboju, takich jak: profesor Ingo Goritzki (Niemcy) i Adam Halicki (Szwajcaria).
Andrzej Przybyciński jest laureatem ogólnopolskich konkursów muzycznych: III nagrody w Olsztynie (1992) i II nagrody w Dusznikach (1993).
Artysta koncertuje jako solista (ma na swym koncie występy pod batutą czołowych polskich dyrygentów, m.in.: Jerzego Salwarowskiego, Andrzeja Straszyńskiego, Janusza Przybylskiego, Piotra Wajraka) i kameralista (z towarzyszeniem pianistek: Katarzyny Hajduk i Aleksandry Szczęsnowicz-Dallali), wykonując utwory wszystkich epok. Ma również w repertuarze muzykę filmową. Chętnie występuje na terenie kraju w muzeach, kościołach, ośrodkach kultury i salach filharmonii. Andrzej Przybyciński jako solista współpracował m.in. z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, w którym wykonywał muzykę do spektakli i dla którego dokonał nagrań. Występował też często przed kamerami warszawskiej telewizji kablowej Porion w programach popularyzujących muzykę poważną.
Od 1999 do 2006 roku był związany stałym angażem z Filharmonią Kaliską jako I oboista i rożkista. Od 2006 do 2007 roku był I oboistą Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.
W 2001 roku ukazała się promocyjna solowa płyta Andrzeja Przybycińskiego, na której gra muzykę różnych epok, zarówno na oboju, jak i na rożku angielskim. Płytę tę prezentował Program 2 Polskiego Radia i Radio Klasyka FM.
W ostatnim czasie artysta miał okazję współpracować jako solista z warszawską orkiestrą smyczkową Concerto Avenna pod kierunkiem Andrzeja Mysińskiego.

Strona internetowa artysty: www.arston.com.pl