Polmic - FB

wykonawcy (M)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Marzena Michałowska, śpiewaczka (sopran); ur. 5 września 1979, Poznań. W 2005 roku ukończyła z wyróżnieniem studia w klasie śpiewu solowego prof. Grażyny Flicińskiej-Panfil w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła między innymi u Heleny Łazarskiej (Wiedeń), Ryszarda Karczykowskiego (Frankfurt), Poppy Holden (Londyn) i Jadwigi Rappé (Warszawa).
Jest laureatką II Nagrody (pierwszej nie przyznano) oraz Nagrody Specjalnej za najlepsze wykonanie arii J.S.Bacha w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Dusznikach Zdroju (2002). Otrzymała także Wyróżnienie i Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie pieśni Karola Szymanowskiego podczas Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie (2003). W maju 2006 roku zdobyła III Nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym we Vrable (Słowacja).
Od wielu lat koncertuje w Polsce i poza jej granicami. Od 2001 roku współpracuje z zielonogórskim zespołem muzyki dawnej "Cantores Viridimontani".
W styczniu 2005 roku otrzymała trzymiesięczne stypendium Komische Oper w Berlinie dla utalentowanych młodych śpiewaków, kórego ukoronowaniem był występ w partii Donny Anny w operze Don Giovanni W. A. Mozarta.

Strona internetowa artystki: www.marzenamichalowska.com