Polmic - FB

wykonawcy (G)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Jakub Garbacz, organista; ur. 19 lipca 1975, Kielce. Edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej w Kielcach, w klasie fortepianu. Jednocześnie rozpoczął naukę gry na organach u Jerzego Rosińskiego - organisty Bazyliki Katedralnej w Kielcach. W 2000 roku ukończył z wyróżnieniem studia w klasie organów prof. Mirosława Pietkiewicza w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.
Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich interpretacji i improwizacji organowej, które prowadzili m.in.: H. Vogel, L. Lohmann, J. Guileau, L. Digris, B. Haas, P. van Dijk, J. Gembalski, K. Ostrowski, R. M. Stangier, B. Oberhammer, M. Czajka, J. Serafin, J. Regnere, F. Klinda. Jest laureatem II nagrody w konkursie muzyki organowej w Rumii (1997).
Obecnie pełni funkcję pierwszego organisty Bazyliki Archikatedralnej w Łodzi. Jest organizatorem cyklicznych koncertów w kościołach Łodzi i okolic oraz sprawuje kierownictwo artystyczne nad cyklem koncertów „Katedralne Wieczory Muzyczne” oraz „Jesienne Dni Muzyki Organowej i Sakralnej” w łódzkiej archikatedrze. Jest także twórcą i organizatorem Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Skierniewicach. Współpracuje z Salezjańskim Liceum Muzycznym w Lutomiersku koło Łodzi, gdzie prowadzi klasę organów.
Jakub Garbacz jest współzałożycielem Polskiego Wirtualnego Centrum Organowego www.organy.art.pl, w latach 2001 – 2005 był jego redaktorem naczelnym.
Koncertował w wielu ośrodkach muzycznych w Polsce i za granicą (zwłaszcza w krajach skandynawskich). Na stałe współpracuje z flecistką Joanną Woszczyk-Garbacz oraz z zespołem wokalnym All` Antico.
Jest członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych oraz Wiceprezesem Zarządu Stowarzyszenia PRO MUSICA ORGANA.

Strona internetowa artysty: www.garbacz.art.pl