Polmic - FB

wykonawcy (K)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Magdalena Kordylasińska,

perkusistka; ur. 25 października 1979, Szczecin. Naukę gry na perkusji rozpoczęła w wieku 18 lat w klasie Dariusza Jagiełły. W 2006 ukończyła z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Warszawie. Naukę uzupełniała w Królewskim Konserwatorium Muzycznym w Kopenhadze pod kierunkiem Gerta Mortensena.
Jest laureatką wielu konkursów, m.in. I nagrody na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Perkusyjnych w Warszawie (2001), I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Perkusyjnym im. Mikołaja Stasiniewicza w Warszawie (2004), Grand Prix oraz nagrody publiczności na Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja” (2006). Otrzymała także Nagrodę Prezydenta m. st. Warszawy (2004, 2006). Ponadto od kilku lat jest stypendystką Towarzystwa Przyjaciół Szczecina oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Współpracowała z orkiestrą Sinfonia Baltica, The Royal String Quartet, Polską Orkiestrą Radiową, Orkiestrą Filharmonii Szczecińskiej, Orkiestrą Filharmonii Narodowej, Sinfonią Varsovią oraz tak wybitnymi solistami, jak Marta Klimasara, John Beck, Emmanuel Sejourne i Steven Schick. W 2004 wzięła udział – jako solistka – w prawykonaniu oraz nagraniu Koncertu na marimbę i orkiestrę Mikołaja Hertela.
Od 2002 Magdalena Kordylasińska współpracuje z Miłoszem Pękalą, z którym tworzy duet perkusyjny Hob-beats. Zarówno solo jak i w duecie brała udział w wielu prestiżowych festiwalach oraz koncertach, m.in. Festiwalu „Perkusja Solo i w Zespole” w Koszalinie, Crossdrumming Festival w Warszawie, Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”, Festiwalu Muzyki Kameralnej „Kwartesencja” w Warszawie.
W 2008 ukazały się dwie płyty z udziałem artystki: Folklove (Polskie Radio) kwartetu Kwadrofonik (zespół powstał z połączenia dwóch duetów – Lutosławski Piano Duo i Hob-beats) oraz Returning Sounds (DUX) grupy Hob-beats.

aktualizacja: wrzesień 2008