Polmic - FB

indeks osób (K)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U V W Y Z

Józef Kapustka,

pianista; ur. 28 maja 1969, Tarnów. Jest absolwentem Juilliard School w Nowym Jorku w klasie fortepianu Jerome Lowenthala i Josefa Raieffa oraz Royal Academy of Music w Londynie, gdzie odbywał podyplomowe studia mistrzowskie pod kierunkiem Martina Roscoe (fortepian) i Amandy Glauert (muzykologia). Umiejętności swoje doskonalił podczas kursów mistrzowskich m.in. u Dymitra Baszkirowa w Madrycie i Wiery Gornostajewej w Moskwie.
Jest laureatem wielu nagród, m.in. Grand Prix Międzynarodowego Konserwatorium w Paryżu, Olga Samaroff Prize in Piano, Johnson Foundation w Princeton, Albeniz Foundation w Madrycie.
Józef Kapustka występował w wielu krajach Europy (we Włoszech, Francji, na Sycyli, Krecie, Malcie, Ukrainie, Litwie, w Rosji, Grecji, Hiszpanii, Bułgarii, Chorwacji, Niemczech, Szwajcarii, Finlandii, Danii, Szwecji, Norwegii), jak również w Turcji, Libii, Egipcie, Jordanii, Brazylii, Stanach Zjednoczonych, na Hawajach, Taiti, Polinezji Francuskiej, w Japonii. Utwory w jego wykonaniu były prezentowane na antenie radia Voice of America International i WQXR. Koncertował z takimi artystami, jak Mzia Nioradze, Irina Tchistiakova, Mikhail Petrenko, Sergei Stilmachenko, David Galoustov, Fedor Roudine. W 2004 wziął udział w Festiwalu w Awinionie, jako aktor-pianista, w sztuce Serge’a Valettiego Huitre et demi w reż. Jeana-Christiana Grinevalda.
W swoim repertuarze posiada kompozycje klasyczne, romantyczne oraz współczesne.
Józef Kapustka obecnie mieszka w Paryżu.

aktualizacja: październik 2008

Strona internetowa artysty: www.kapustka.fr