Polmic - FB

wykonawcy (K)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Marcin Koziak,

pianista; ur. 14 marca 1989, Kraków. Studiuje w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu Stefana Wojtasa. Jest laureatem licznych nagród ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, m.in. II nagrody w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim dla Młodych Pianistów w Narvie (2004), I nagrody w II Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim dla Młodych Pianistów w Budapeszcie (2006), II nagrody i trzech nagród dodatkowych w VII Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy (2007). Został zakwalifikowany do uczestnictwa w XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2010).

Jako solista koncertował z takimi orkiestrami, jak China National Symphony Orchestra, Orkiestra Filharmonii Narodowej, czy Orkiestra Filharmonii Łódzkiej. Występował z licznymi recitalami w Chinach, Japonii, w Polsce, Niemczech, Rosji, Austrii, Szwecji oraz na Ukrainie i Węgrzech, w tak renomowanych salach, jak Forbidden City Concert Hall (Pekin), National Centre for the Performing Arts (Pekin), Art Center of Kobe (Kobe, Japonia), Filharmonia Narodowa w Warszawie. Był gościem wielu festiwali, m.in. w Kijowie – X Kiev Summer Music Evenings (2007) i w Pekinie - ASEM Culture and Arts Festival (2009).

Stypendysta m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska 2008”, a w latach 2002-2008 Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

aktualizacja: sierpień 2010