Polmic - FB

indeks osób (B)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U V W Y Z

Krzysztof Biernacki,
klarnecista; urodził się w Grudziącu.
Ukończył w 2012 r. klasę klarnetu dr hab. Bogdana Ocieszaka i asystenta Andrzeja Wojciechowskiego w gdańskiej Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki. Swoje umiejętności wykonawcze doskonalił podczas kursów prowadzonych przez klarnecistów światowej klasy, w tym przez Mieczysława Stachurę, Jean-Marca Fessarda.
Jako solista brał udział w licznych konkursach, zdobył wyróżnienie na konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku, II nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych w Chełmnie, III nagrodę na Konkursie Miniatura w Bydgoszczy.
Prowadzi ożywioną działalność artystyczną również grając w rozmaitych zespołach. Koncertuje zarówno w kraju jak i za granicą, współpracuje z Polską Filharmonią Bałtycką, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, występuje także w telewizji wraz z zespołami Baltic Clarinet Quartet, Chamelleon. Duet Chamelleon w 2008 r. stworzył wraz z akordeonistą Maciejem Drapińskim. Dzięki swojemu nowatorskiemu stylowi i oryginalnym aranżacjom zespół został wyróżniony podczas konkursu „Harmonia Viva” we Wrocławiu (2008 r., II nagroda), podczas IX Międzynarodowego Konkursu Akordeonowym Muzyki Popularnej i Rozrywkowej „Concertina 2009” w Giżycku (III miejsce, 2009 r.).
Od 2011 r. działa w zespole KleZzON (pierwotna nazwa – Bydgoszcz Klezmer Band), który tworzy niepowtarzalne aranżacje na tematy tradycyjnej muzyki żydowskiej. Z tym zespołem zdobył tytuł honorowego laureata na festiwalu „Fama” 41. Międzynarodowy Kampus Artystyczny w Świnoujściu (2011), nagrodę specjalną na III Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju (2011), I nagrodę na XI Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym Muzyki Rozrywkowej i Popularnej "Concertina 2011" w Giżycku (2011). W 2012 r. uczestniczył w nagraniu ich debiutanckiego albumu About Klezz. W 2013 r. wziął udział w prapremierze muzyczno-fluorescencyjnej baśni scenicznej Brzydkie kaczątko z muzyką Michała Ossowskiego, wykonanej na żywo. Kompozycja powstała w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.
 
aktualizacja: grudzień 2015 (wa)

twórczość