Polmic - FB

calendar of events

2003 2004 2005 2006 2007
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

Styczniowe rocznice

 • 1 stycznia - mija 115 rocznica urodzin kompozytora i dyrygenta Tadeusza Jareckiego (1889-1955)
 • 3 stycznia - przypada 120 rocznica urodzin pianisty i kompozytora, znanego wykonawcy utworów Fryderyka Chopina Raoula von Koczalskiego (1884-1948)
 • 6 stycznia - mija 25 rocznica śmierci kompozytora Zbigniewa Turskiego (1908-1979)
 • 17 stycznia - przypada 35 rocznica śmierci wybitnej polskiej kompozytorki i skrzypaczki Grażyny Bacewicz (1909-1969)
 • 19 stycznia - 55 urodziny obchodzi kompozytor Zbigniew Bagiński
 • 24 stycznia - mija 105 rocznica urodzin kompozytora i dyrygenta Feliksa Rybickiego (1899-1978)
 • 25 stycznia - przypada 90 rocznica urodzin kompozytora Adama Świerzyńskiego (1914-1997)
 • 26 stycznia - mija 30 rocznica śmierci pianisty i kompozytora Wiktora Łabuńskiego (1895-1974)
 • 27 stycznia - przypada 25 rocznica śmierci wybitnego kompozytora, organisty i pedagoga Bolesława Szabelskiego (1896-1979)


Festiwal Noworoczny "Muzyczne Fascynacje", który odbędzie się w dniach 30 grudnia 2003 - 31 stycznia 2004 roku, to nowa inicjatywa dyrekcji Filharmonii Wrocławskiej - Lidii Geringer d'Oedenberg - dyrektora generalnego i Mariusza Smolija - dyrektora artystycznego. Wezmą w nim udział czołowi soliści i dyrygenci europejscy, a trzynaście koncertów wypełni muzyka najwybitniejszych kompozytorów polskich i zagranicznych wszystkich epok.
Program festiwalu:
 • 30 grudnia 2003 - godz. 18:00 i - 4 stycznia 2004 - godz. 18:00 -TANIEC, TANIEC, TANIEC
  wyk.: Orkiestra Filharmonii Wrocławskiej, dyr. Mariusz Smolij
  w programie utwory Chopina, Dvořáka, Chaczaturiana, Bizeta, Saint-Saënsa, Offenbacha, Coplanda i Andersona oraz muzyka słynnych big bandów
 • 2 stycznia 2004 - godz. 19:00 i 3 stycznia 2004 - godz. 18:00 - WIEDEŃSKI BAL
  wyk.: Gabriela Bone - sopran (Austria), Orkiestra Filharmonii Wrocławskiej, dyr. Mariusz Smolij
  w programie utwory Straussów, Czajkowskiego i Lehara
 • 9 stycznia 2004 - godz. 19:00 i 10 stycznia 2004 - godz. 18:00 - SYMFONICZNE FAJERWERKI
  wyk.: Mariusz Patyra – skrzypce, Orkiestra Filharmonii Wrocławskiej, dyr. Mariusz Smolij
  w programie: Händel Muzyka Królewskich Ogni Sztucznych, Paganini Koncert skrzypcowy nr 1, Czajkowski Kaprys włoski i Uwertura "Rok 1812"
 • 16 stycznia 2004 - godz. 19:00 i 17 stycznia 2004 - godz. 18:00 - PARYŻ MOICH MARZEŃ
  wyk.: Sergey Pashkevich - fortepian (Rosja), Iwona Hossa - sopran, Paweł Skałuba - tenor, Orkiestra Filharmonii Wrocławskiej, dyr. Golo Berg
  w programie: Offenbach Uwertura „Orfeusz i Eurydyka”, Saint-Saëns Koncert fortepianowy nr 2 g-moll op. 22, Puccini La Boheme (fragmenty), Debussy Poemat taneczny „Jeux”
 • 23 stycznia 2004 - godz. 19:00 i 24 stycznia 2004 - godz. 18:00 - WIECZORNE SERENADY
  wyk.: Robert Kabara - skrzypce, Orkiestra Filharmonii Wrocławskiej, dyr. Marcin Nałęcz-Niesiołowski
  w programie: Mozart Serenata Notturna KV 239, Bernstein Serenada na skrzypce i orkiestrę, Brahms Serenada nr 1 D-dur
 • 30 stycznia 2004 - godz. 19:00 i 31 stycznia 2004 - godz. 18:00 - UROK WEŁTAWY I DUNAJU
  wyk.: Piotr Pławner - skrzypce, Orkiestra Filharmonii Wrocławskiej, dyr. Petr Vronskỳ
  w programie utwory Smetany, Dvořáka, Sarasate’a i Brahmsa
 • 31 stycznia 2004 - godz. 20:30 - FINAŁ I Festiwalu Noworocznego "Muzyczne Fascynacje" połączony z Tradycyjnym Balem Dolnośląskiej Izby Gospodarczej - Hotel Dorint w Wrocławiu


Niezwykłe wydarzenie - Giuseppe Verdi Trubadur

Dnia 31 grudnia 2003 roku o godz. 19:00 w Hali Ludowej we Wrocławiu wystawione zostanie kolejne superwidowisko Opery Dolnośląskiej, będące zarazem największą w Polsce realizacją opery Trubadur Giuseppe Verdiego.
Wystąpią gwiazdy polskich scen operowych, soliści, chór, balet i orkiestra Opery Dolnośląskiej, a także ... zwierzęta. Zespół poprowadzi Ewa Michnik, odpowiedzialna również za kierownictwo muzyczne. Reżyseria: Robert Skolmowski, scenografia i kostiumy: Radek Dębniak i Monika Graban.
Trubadur to jedna z najpopularniejszych oper świata, o barwnej, romantycznej treści i muzyce zachwycającej melodyjnością oraz przejmującej dramatycznością wyrazu. Obok Rigoletta i Traviaty należy do trzech najbardziej reprezentatywnych dzieł Verdiego, w których w pełni przejawił się indywidualny styl kompozytora. Rzecz dzieje się w średniowiecznej Hiszpanii, w czasach gdy istniał jeszcze stan rycerski i kwitła sztuka trubadurów, a opiewane przez nich historie - tak jak w operze Verdiego -za temat mają miłość, którą osnuwa mrok tajemniczych i niesamowitych wydarzeń, a rządzi tragiczne przeznaczenie. Barwna akcja rozgrywa się w warownych zamkach i pałacowych ogrodach, w cygańskim obozie w niedostępnych i malowniczych górach nad Zatoką Baskijską oraz w murach klasztornych i w więziennych lochach. Verdi, mimo zawiłej fabuły, nadał swemu dziełu zwartą i logiczną z dramaturgicznego punktu widzenia formę. Melodyjna i pełna temperamentu muzyka obfituje w wiele popisowych partii dla śpiewaków, kunsztowne ansamble i efektowne sceny zbiorowe.
Przedstawienie zostanie powtórzone 2, 3 i 4 stycznia 2004 roku.


Karnawałowa Marica

W pierwszy weekend nowego karnawału, w sobotę i niedzielę 3 i 4 stycznia 2004 o godz.19.00 Opera Nova w Bydgoszczy zaprasza na operetkę Hrabina Marica Kálmána, ubiegłoroczną premierę w reżyserii Laco Adamika.
Utwór został zrealizowany z należnym operetce wdziękiem, tempem i rozmachem scenicznym, przepychem kostiumów, a nade wszystko na świetnym poziomie wokalnym. Gdyby któryś z widzów odczuwał niedosyt sylwestrowej zabawy, to ta operetka Kálmána z pewnością go zadowoli; czardasz, fokstrot, kankan, java oraz tańce inspirowane węgierskim folklorem wprawią każdego każdego nastrój beztroskiej zabawy.
W sobotę role główne wykonywać będzie gościnna para: Urszula Romaszko jako Marica i Witold Wrona jako hrabia Tassilo. W niedzielę w tych samych rolach wystąpią soliści Opery Nova: Małgorzata Grela i Janusz Ratajczak. Za pulpitem dyrygenckim stanie Maciej Figas, sprawujący kierownictwo muzyczne przedstawienia.


Międzynarodowy Kwintet DISTANGO zaprasza na koncert , który odbędzie się w niedzielę 4 stycznia 2004 roku o godz. 19:30 w Teatrze Nowym w Warszawie. W programie: TANGA ASTORA PIAZZOLLI.
Będzie to koncert premierowy nowego albumu zespołu, nagranego w Polskim Radio w Warszawie dla wydawnictwa DUX Recording Producers. Zespół wystąpi w składzie:
Mladen Bucić (Słowenia/Chorwacja) - gitara
Marko Hatlak (Słowenia) - akordeon
Bálint Perjési (Węgry/Francja) - skrzypce
Henning Ruhe (Niemcy) - fortepian
Witold Moszyński (Polska) - kontrabas
Gościnnie wystąpią:
Ewa Moszyńska - skrzypce
Agnieszka Herbich & Piotr Woźniak - taniec
Koncert poprowadzą Joanna Koroniewska i Witold Moszyński.
Po koncercie para taneczna Agnieszka Herbich & Piotr Woźniak poprowadzą imprezę "NOC TANGO" w foyer Teatru Nowego - Galerii OFF, w trakcie której wszyscy zainteresowani będą mogli poznać podstawy tego tańca i bawić się do białego rana.
Więcej informacji na temat koncertu i zespołu: www.distango.com, www.teatrnowy.waw.pl


Dnia 6 stycznia 2004 roku o godz. 20.00 w Sali Teatralnej Akademii Muzycznej we Wrocławiu wykonany zostanie Fluxus - autorski projekt audiowizualny młodego wrocławskiego kompozytora Sławomira Kupczaka, z muzyką elektroakustyczną, udziałem improwizującego skrzypka, fortepianu, głosów, tancerek i komputera. Wykonawcami projektu będą: Agata Zubel - śpiew, Marcin Grabosz - fortepian, Cezary Duchnowski - komputer, Ewelina Garncarz - taniec, Izabela Hayduk - Hawrylak - taniec, Sławomir Kupczak - skrzypce, głos, komputer, Cezary Duchnowski - reżyseria dźwięku, Grzegorz Szymański - światło.
Fluxus to nazwa szeroko rozwiniętej formy sztuki akcyjnej, szczególnie popularnej w latach 60 i ściśle związanej z happeningiem. Przebieg zaprogramowanego wydarzenia określanego często mianem koncertu, był wynikiem zapisania na "partyturze", czegoś w rodzaju szkicu akcji, wyrażonego np. poprzez element muzyczny. Taki schemat gry artystycznej zainicjował kompozytor amerykański John Cage. Wedle jego teorii całość akcji powinna składać się z interdyscyplinarnego współistnienia akustycznych, choreograficznych i muzycznych form wyrazu. Najważniejsze imprezy Fluxusu miały miejsce w 1962 roku w Wiesbaden, Kopenhadze i Paryżu, w 1963 w Dusseldorfie, Amsterdamie, Hadze, Londynie, Nicei.


W dniu 7 stycznia 2004 roku w Akademii Muzycznej w Warszawie odbędzie się uroczysty koncert kameralny z okazji piątej rocznicy śmierci kompozytora Tadeusza Paciorkiewicza (na zdjęciu). W programie koncertu znajdą się kompozycje zmarłego artysty: Sonata na skrzypce i fortepian, Ciężar Ziemi - 5 pieśni na sopran i fortepian, Sonata na wiolonczelę i fortepian, Fantazja gotycka na organy solo. Wystąpią: Katarzyna Duda - skrzypce, Anna Karasińska - sopran, Andrzej Chorosiński - organy, Krzysztof Jabłoński, Edward Wolanin, Grzegorz Gorczyca - fortepian, Tomasz Strahl - wiolonczela.
Tadeusz Paciorkiewicz (1916-1998) był wybitnym organistą, założycielem, dyrektorem i wykładowcą szkoły muzycznej w Płocku, animatorem życia muzycznego w Płocku i okolicach. Przez wiele lat pracował jako wykładowca akademicki, profesor, dziekan i rektor Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie. Przede wszystkim jednak był kompozytorem wypowiadającym się we wszystkich gatunkach muzyki instrumentalnej i wokalnej.


W nowym roku 2004 Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na kontynuację cyklu Vivat Opera Polska, prezentującego wszystkie opery Stanisława Moniuszki. Prezentacja twórczości Moniuszki rozpoczęła się w październiku 2003 roku od wystawienia dwóch jednoaktówek: Verbum nobile oraz Flisa w reżyserii Krzysztofa Kelma, pod kierownictwem muzycznym Warcisława Kunca.
W dniach 9 i 10 oraz 23 i 24 stycznia 2004 roku Opera na Zamku zaprasza na Straszny dwór. Wszystkie opery w ramach cyklu wystawiane są w formule "semi stage" - czyli wersji koncertowej z elementami scenografii, kostiumu i wyraźnym zamysłem reżyserskim z udziałem chóru i baletu. Reżyserii Strasznego dworu podjęła się młoda reżyserka Anna Kękuś, zaś kierownictwo muzyczne nad spektaklem sprawuje Antoni Gref.


Dnia 9 stycznia 2004 roku o godz. 19 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy odbędzie się uroczysty koncert zorganizowany z okazji 100-lecia śmierci Antonina Dvořáka. W wykonaniu wiolonczelisty Tomasza Strahla oraz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej pod dyrekcją Łukasza Borowicza usłyszymy Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104 Dvořáka. Ponadto koncert dopełnią słynne Tańce połowieckie z opery „Kniaź Igor” i obraz symfoniczny W stepach Azji Środkowej Borodina oraz Walc-Fantazja Glinki.


W niedzielę 11 stycznia 2004 o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Filharmonii Łódzkiej odbędzie się Koncert Inauguracyjny Polsko-Izraelskiego Festiwalu Przyjaźni, organizowanego przez WIM Rubinstein Sinfonietta. W programie koncertu znajdą się utwory W. A. Mozarta: Koncert obojowy C-dur KV 314, Koncert na flet i harfę C-dur KV 299, Andante na flet i ork. smyczkową KV 315, Koncert klarnetowy A-dur KV 622. Wystąpią: Dudu Carmel (obój), Yossi Arnheim (flet), Julia Svedlov (harfa), Yevgeny Yehudin (klarnet) oraz orkiestra pod dyrekcją Simca Heled (Izrael).


Inauguracja obchodów Jubileuszu XXX-lecia Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy odbędzie się dnia 11 stycznia 2004 roku o godz. 18.00 w Filharmonii Pomorskiej. Wystąpi chór i orkiestra symfoniczna uczelni pod dyrekcją Zygmunta Rycherta.
Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (na zdjęciu) rozpoczęła działalność 1 października 1974 roku jako Filia Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi. Kierowanie Filią zostało powierzone doc. Mirosławowi Pietkiewiczowi - prodziekanowi Wydziału Instrumentalnego łódzkiej uczelni, od października 1977 - prorektorowi do spraw Filii w Bydgoszczy. Struktura bydgoskiej szkoły była w tym okresie dwuwydziałowa. Tworzyły ją: Wydział Instrumentalny i Wydział Wychowania Muzycznego. Usamodzielnienie uczelni nastąpiło 27 listopada 1979 roku. Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Bydgoszczy nadano wówczas imię wybitnego polskiego kompozytora i patrioty Feliksa Nowowiejskiego. Pierwszym rektorem został prof. Roman Suchecki, który tę funkcję pełnił do 1987 roku. Dnia 1 stycznia 1982 roku uczelnię przemianowano z PWSM na Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Od roku akademickiego 1981/1982 ma ona pełną czterowydziałową strukturę: Wydział Kompozycji i Teorii Muzyki, Wydział Instrumentalny z sekcją Pedagogiki Instrumentalnej, Wydział Wokalno-Aktorski i Wydział Wychowania Muzycznego. Obecnie w Akademii Muzycznej kształci się ponad 420 studentów (w tym cudzoziemcy) pod kierunkiem blisko 130 pedagogów.


Na trzy koncerty w ramach obchodów 50-lecia swego istnienia zaprasza w styczniu 2004 roku Filharmonia Białostocka.
Dnia 16 stycznia o godz. 19.00 w wykonaniu amerykańskiego pianisty Eugena Indjica oraz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Białostockiej pod dyrekcją Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego usłyszymy następujące utwory:
St. Moniuszko - Uwertura do opery „Halka”
F. Chopin – Koncert fortepianowy e-moll op.11
J. Brahms – IV Symfonia e-moll op.98
Dnia 17 stycznia o godz. 19.00 odbędzie się nadzwyczajny recital wokalny Jewgenija Nesterienki (bas), laureat nagrody dla najsłynniejszego basa Rosji. W towarzystwie wybitnej polskiej pianistki Ewy Pobłockiej zaprezentuje arie i pieśni oraz najpopularniejsze romanse rosyjskie i melodie ludowe.
Dnia 30 stycznia o godz. 19.00 wystąpi Katarzyna Suska (mezzosopran) oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Białostockiej i Białostocki Chór Kameralny „Cantica Cantamus” pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka. W programie:
J. Maksymiuk – Après Verdi
S. Prokofiew – Aleksander Newski - kantata
L. van Beethoven - VII Symfonia A-dur op. 92


Dnia 16 stycznia 2004 roku o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze odbędzie się uroczysta inauguracja obchodów 40-lecia Orkiestry Filharmonii. Koncert w wykonaniu Krzysztofa Jakowicza oraz jubilatów pod dyrekcją Jerzego Swobody wypełnią utwory:
W. Kilar Krzesany
K. Szymanowski I Koncert skrzypcowy op.35
S. Rachmaninow III Symfonia a-moll op.44
Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze działa od 1964 roku. Jej założycielem i długoletnim dyrektorem był Stefan Strahl. Od 1990 roku dyrektorem naczelnym jest Zuzanna Dziedzic. Repertuar orkiestry obejmuje najcenniejsze pozycje światowej literatury muzycznej wszystkich epok, a wśród występujących z nią solistów i dyrygentów znajduje się cała plejada czołowych polskich artystów. Poza koncertami w Jeleniej Górze orkiestra występowała na wielu prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, a także we Włoszech, Finlandii, Rosji, Szwajcarii, Austrii oraz w Hiszpanii. Orkiestra nagrała pięć płyt kompaktowych w tym IX Symfonię Beethovena, Oratorium Eliasz Mendelssohna i Pasję wg Św. Jana Bacha.


Jak anonsuje Opera Śląska w Bytomiu - na specjalne życzenie młodszych i starszych melomanów w sobotę 17 stycznia 2004 roku o godz. 18.00 przygotowała specjalny spektakl familijny baletu Dziadek do orzechów Piotra Czajkowskiego.
Już od ponad 100 lat ten niesłychanie malowniczy balet zachwyca publiczność. Należy także do najczęściej wystawianych baletów na świecie. Decydują o tym wybitne walory muzyczne jak i wynikająca z dramaturgii widowiskowość. Niewiele jest baletów stwarzających okazję do komponowania tak barwnych scen zbiorowych, a jednocześnie do błyskotliwych, solistycznych popisów. Dziadek do orzechów jest baletem poruszającym szczególnie wyobraźnię, przedstawiającym świat dziecięcych zabaw , snów i marzeń. Przeplatają się w nim sceny pełne radości o olśniewającym blasku, z obrazami mrocznymi, pełnymi swoistej grozy. Występują tu na równych prawach ludzie i zwierzęta, ożywione zabawki i przedmioty oraz postaci rodem z baśni. Finał to wielka feeria tańca i barw.


Wielki finał jubileuszu 10- lecia Fundacji im. Mikołaja z Radomia

W sobotę 17 stycznia 2004 roku o godz. 19.00 w Radomiu, w Kościele Ojców Bernardynów odbędzie się uroczysta Gala jubileuszowa z okazji 10-lecia Fundacji im. Mikołaja z Radomia. Fundacja, organizator koncertu, zaprasza na ten nadzwyczajny Koncert Noworoczny, w którym udział wezmą polscy i zagraniczni artyści prezentując najpiekniejsze arie, duety, miniatury, koncerty J. S. Bacha, F. Chopina, H. Warsa, A. Karasińskiegoa, R. Sieczyńskiego oraz kolędy. Wystąpią: Jerzy Zelnik – recytacje, Aleksandra Bubicz – sopran, Georgij Agratina – fletnia Pana, cymbały, Chór Sancti Casimiri Cantores Radomiensis pod dyrekcją ks. Wojciecha Szarego, Jadwiga Wodzyńska-Bujak – recytacje, Kwartet Radomiensis, Chór Akademicki Politechniki Radomskiej pod batutą Ryszarda Balmowskiego oraz Robert Grudzień – organy.


Wojciech Kilar laureatem trzech nagród

„Diamentowy Laur Umiejętności i Kompetencji”, przyznany przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach, Wojciech Kilar odebrał w sobotę - 17 stycznia 2004 roku w Teatrze Śląskim w Katowicach.
Dzień później, w Teatrze Stanisławowskim w warszawskich Łazienkach, Polska Organizacja Turystyczna wyróżniła kompozytora nagrodą „Piękniejsza Polska” za całokształt twórczości. Oprócz Kilara otrzymali ją również Zygmunt Kwiatkowski, Wiktor Zin, Wojciech Siemion oraz Lucyna i Arkadiusz Okoniowie. W poprzedniej edycji nagrodami "Piękniejsza Polska" zostali uhonorowani Elżbieta i Krzysztof Pendereccy, prof. Marek Kwiatkowski i Krzysztor Wolfram.
Wojciech Kilar został także laureatem Ogólnopolskej Nagrody Artystycznej "Laur Izabelli Elżbiety z Poniatowskich Branickiej" - za żarliwość w poszukiwaniu sensu życia, głębokiej radości życia i nadziei. Nagroda, przyznawana przez Fundację Edukacji i Twórczości w Białymstoku, została powołana do życia w 2003 roku, a jej pierwszymi laureatami byli Joanna Kulmowa i Jan Kulma.


Kameralny Chór Uniwersytetu Warszawskiego Collegium Musicum zaprasza na koncert z cyklu Polska dla Europy (pod patronatem Ministra Kultury), który odbędzie się w niedzielę 18 stycznia 2004 roku o godz. 18.00 w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie.
W programie:
 • Muzyka z polskich rękopisów średniowiecznych na I niedzielę po oktawie Trzech Króli, wyk.: Bornus Consort: Robert Lawaty, Robert Pożarski, Marcin Bornus Szczyciński, Cezary Szyfman, Mirosław Borczyński, Stanisław Szczyciński
 • Muzyka polskiego renesansu, wyk.: Chór Kameralny Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego pod dyrekcją Andrzeja Borzyma.


Dnia 19 stycznia 2004 roku na scenie Teatru im. J. Słowackiego wystąpi Jewgenij Nesterenko, światowej sławy bas, solista Teatru Bolszoj w Moskwie, artysta uważany za "Borysa Godunowa" wszechczasów i jednego z najwybitniejszych głosów basowych stulecia. Występuje na najznakomitszych scenach operowych świata; współpracuje z największymi sławami batuty, zasiada w jury międzynarodowych konkursów i prowadzi działalność pedagogiczną. Niespotykana i pełna blasku barwa głosu Nesterenki, doskonała technika wokalna, nadzwyczajna muzykalność, talent aktorski i godna podziwu umiejętność tworzenia kreacji scenicznych - pozwalają rosyjskiemu basowi kreować różnorodny i urozmaicony repertuar. Artyście akompaniować będzie Ewa Pobłocka.
W poniedziałek 19 stycznia 2004 roku o godz. 19.00 w Teatrze Wielkim w Poznaniu będzie można zobaczyć wieczór w trzech częściach z repertuaru Polskiego Teatru Tańca.
Wieczór rozpocznie Cisza drżących dłoni (na zdjęciu) w choreografi Virpi Pahkinen, następnie zobaczymy Nemo Saltat Sobrius w choreografii Örjana Anderssona i na zakończenie choreografię Yossiego Berga Wo-man w pomidorach.


W piątek 23 stycznia 2004 roku o godz. 19.00 w Filharmonii Śląskiej w Katowicach odbędzie się uroczysty koncert zatytułowany Karol Stryja in Memoriam. Koncert w 6. rocznicę śmierci. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Antoniego Wita. W programie:
L. van Beethoven - V Symfonia c-moll op. 67
W. Kilar - Symfonia (śląska premiera dzieła)