Polmic - FB

calendar of events

2003 2004 2005 2006 2007
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

Grudniowe rocznice

  • 5 grudnia – mija 105 rocznica urodzin kompozytora, pianisty i pedagoga Bolesława Woytowicza (1899-1980)
  • 12 grudnia – 40 urodziny obchodzi kompozytor i pianista Jarosław Kapuściński
  • 20 grudnia - przypada 65 rocznica urodzin pianisty i kompozytora pochodzenia węgierskiego, na stałe mieszkającego w Polsce - Szabolcsa Esztényi’ego
  • 26 grudnia - mija 115 rocznica urodzin kompozytora, pianisty, pedagoga i krytyka muzycznego Aleksandra Wielhorskiego (1889-1952)


Koncert kompozytorski z okazji 70. rocznicy urodzin Mariana Borkowskiego (na zdjęciu) odbędzie się 1 grudnia 2004 roku o godz. 19.00 w Akademii Muzycznej w Warszawie. W wykonaniu solistów: Agaty Zubel (sopran) i Stanisława Skoczyńskiego (perkusja) oraz Chóru i Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej pod batutą Piotra Borkowskiego usłyszymy sześć kompozycji jubilata: Spectra na perkusję solo (1980), Selection for 5 na zespół kameralny (1972), Norwidiana 75 na sopran i zespół kameralny (1975), Variant na zespół instrumentalny (1976), Visions na orkiestrę smyczkową (1962/2003) i jedno z najnowszych dzieł - Dies irae na chór mieszany i orkiestrę (2004).


W dniach 30 listopada - 3 grudnia 2004 roku w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze odbędzie się I Festiwal Humoru Muzycznego "Deer Maestro". Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Waldemar Malicki, znany pianista i popularyzator muzyki klasycznej w telewizji.
Ramowy program festiwalu:
  • 30 listopada 2004, godz. 10.00 i godz. 19.00 - The Classic Buskers (Anglia)
    w programie: improwizacje utworów rodziny Straussów, L. van Beethovena, J. Joplin, J. S. Bacha
  • 1 grudnia 2004, godz. 10.00 i godz. 19.00 - Musical Clowns (Niemcy)
    w programie: improwizacje utworów A. Borodina, J. Haydna, J. S. Bacha, R. Wagnera, G. F. Haendla
  • 2 grudnia 2004, Lubań - Agnieszka Fatyga (fortepian, prowadzenie)
    w programie: aranżacje własne muzyki ludowej oraz utworów rodziny Straussów, G. Verdiego, L. Różyckiego
  • 3 grudnia 2004, godz. 19.00 - Koncert symfoniczny
    Artur Banaszkiewicz – skrzypce, Agnieszka Fatyga – fortepian, Waldemar Malicki - fortepian, prowadzenie, Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej, Yakov Bergman (USA) – dyrygent
    w programie: aranżacje muzyki cygańskiej oraz utworów V. Montiego, G. Gershwina. J. Martina, F. Mendelssohna


Dnia 1 grudnia 2004 roku o godzinie 19:00 w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (sala teatralna) odbędzie się recital fagotowy Dariusza Batora. W programie koncertu znajdą się cztery koncerty: Koncert e-moll A. Vivaldiego, Koncert B-dur W. A. Mozarta, Koncert F-dur C. M. von Webera i L. Milde’a. Przy fortepianie zasiądzie Anna Otwinowska-Płaza. Wstęp wolny.


XII FESTIWAL AUDIO ART "PRZESTRZENIE DŹWIĘKU" - Warszawa, 2-4 grudnia 2004 roku

W dniach 2-4 grudnia 2004 roku w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie odbędzie się XII Festiwal Audio Art Przestrzenie dźwięku, organizowany przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej.
AUDIO ART to niecodzienny festiwal - dziwnych dźwięków, happeningów audiowizualnych, pogranicza sztuki wysokiej i sztuki niskiej, to spotkanie twórców operujących w strefie gatunków czystych i na styku różnych formuł artystycznych.

Read more


W dniach 4 -12 grudnia już po raz dwunasty odbędzie się Festiwal Muzyki Kameralnej „Kwartet Śląski i jego goście". Festiwalowe koncerty, które wcześniej odbywały się we wnętrzach Pałacu w Rybnej, tym razem będzie można usłyszeć w znakomitej sali koncertowej Radia Katowice. Kwartet Śląski rokrocznie do udziału w Festiwalu zaprasza znakomitych gości. Tak będzie również tym razem, a gościem specjalnym będzie Lady Camilla Panufnik - autorka wystawy zdjęć prezentowanych podczas Festiwalu w Polskim Radiu Katowice, żona Andrzeja Panufnika.

Read more


W niedzielę, 5 grudnia 2004 i w sobotę, 11 grudnia 2004 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Wiolda Lutosławskiego odbędą się koncerty w ramach cyklu Generacje warszawskie. Organizatorem koncertów jest Program 2 Polskiego Radia i Związek Kompozytorów Polskich.

Program koncertów:
  • 5 grudnia 2004, godz. 18.00
    Witold Lutosławski, Tadeusz Wielecki, Klaudia Pasternak - Kwartety smyczkowe, Zygmunt Krauze - Kwintet fortepianowy
    Wykonawcy: Kwartet Śląski oraz Maciej Grzybowski (fortepian)
  • 11 grudnia 2004, godz. 18.00
    Bogusław Madey - Scherzo fascinato
    Zbigniew Bagiński - Koncert skrzypcowy
    Piotr Wróbel - Koncert na orkiestrę.
    Wykonawcy: Tadeusz Gadzina (skrzypce), Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Łukasza Borowicza


  • Drugie polskie tournee Moscow City Ballet

    Po ubiegłorocznym sukcesie ponownie do Polski przyjeżdża Moscow City Ballet. Zaczynając 6 grudnia 2004 roku przez dwadzieścia jeden kolejnych dni będziemy mogli ponownie podziwiać technikę tańca wyznaczającą najwyższe standardy światowego baletu. Moskiewski Balet zaprezentuje dwa przedstawienia. To właśnie w Polsce odbędzie się światowa premiera baletu Romeo i Julia do muzyki Sergiusza Prokofiewa, najpiękniejszej historii miłosnej jaka kiedykolwiek powstała. Tym razem będziemy mieli okazję śledzić tragiczne losy bohaterów wytańczone w trzech aktach. Intensywność skrajnych emocji oraz poezja ruchu zwiewnej Julii i zdeterminowanego Romea – wszystko to w przepięknej scenografii. Drugim baletem będzie Don Kichot do porywającej i żywiołowej muzyki Ludwiga Minkusa. Nowością jest dwu, a nie czteroaktowa forma przedstawienia, jak również zupełnie nowe dekoracje sceniczne. Ponadto podczas polskiego tournee założyciel zespołu i jego dyrektor artystyczny Victor Smirnov-Golovanov obchodzić będzie swój jubileusz 70-tych urodzin.
    W Polsce Moscow City Ballet wystąpi w 11 miastach dla około 20-tysięcznej publiczności.

    Harmonogram tournée:

    • 6 grudnia 2004 - Lublin, Hala MOSiR
    • 8 grudnia 2004 - Poznań, Arena
    • 9, 10 grudnia 2004 - Łódź, Teatr Wielki
    • 11, 12 grudnia 2004 - Warszawa, Sala Kongresowa
    • 13, 14 grudnia 2004 - Bydgoszcz, Opera Nova
    • 15 grudnia 2004 - Kielce, Kieleckie Centrum Kultury
    • 16 grudnia 2004 - Kraków, Nowohuckie Centrum Kultury
    • 17, 18 grudnia 2004 - Zabrze, Dom Muzyki i Tańca
    • 19, 20 grudnia 2004 - Wrocław, Teatr Polski
    • 22, 23 grudnia 2004 - Szczecin, Opera Nova
    • 26, 27 grudnia 2004 - Gdańsk, Opera Bałtycka

    Organizator imprezy: Agencja Artystyczna „MAKROCONCERT”

    więcej informacji - pobierz plik pdf (197 KB)


    Związek Kompozytorów Polskich w dniach 6-8 grudnia 2004 roku już po raz kolejny organizuje cykl koncertów monograficznych Portrety kompozytorów. Tegoroczna edycja poświęcona jest muzyce sześciu twórców: Jarosława Kapuścińskiego i Aleksandra Kościówa, Jana Wincentego Hawela i Ewy Podgórskiej oraz Anny Ignatowicz-Glińskiej i Elżbiety Sikory. Podczas sześciu koncertów zabrzmią ich utwory solowe i kameralne.
    Wszystkie koncerty odbywają się w sali koncertowej Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie o godzinie 18.00.

    Read more


    W piątek 10 grudnia 2004 roku o godz. 19.00 w Filharmonii Narodowej w Warszawie wystąpi światowej sławy włoski wirtuoz grający na rogu alpejskim - Carlo Torlontano. Towarzyszyć mu będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej pod batutą Carlosa Kalmara, austriackiego dyrygenta, dyrektora muzycznego Oregon Symphony Orchestra. Program koncertu wypełnią cztery kompozycje: Symfonia g-moll Hob. I/39 Josepha Haydna, Sinfonia pastorella Leopolda Mozarta, Concertino rustico Ferenca Farkasa i IX Symfonia C-dur „Wielka” D 944 Franza Schuberta.
    Carlo Torlontano od lat stara się wprowadzić do sal koncertowych instrument znany dotąd głównie z przekazywania sygnałów przez pasterzy w alpejskich dolinach, róg alpejski osiągający rozmiar dwóch dorosłych mężczyzn. Jest artystą wszechstronnym, koncertującym także na rogu i jego odmianie barokowej. Ostatnio z udziałem Marthy Argerich nagrał Andante i Wariacje Schumanna na dwa fortepiany, dwie wiolonczele i róg. Na stałe związany jest z Symfoniczną Orkiestrą Włoskiego Radia i Telewizji RAI, gdzie pełni funkcję solisty i koncertmistrza oraz z Teatro di San Carlo w Neapolu.
    Koncert zostanie powtórzony w sobotę, 11 grudnia 2004 roku, o godz. 18:00.


    MAGICZNY POWRÓT
    Uroczyste koncerty inaugurujące nową Salę Koncertową Filharmonii Łódzkiej

    Filharmonia Łódzka zaprasza do wysłuchania cyklu koncertów MAGICZNY POWRÓT – po raz pierwszy w nowym gmachu i pod starym adresem przy ulicy Narutowicza. Na ośmiu poziomach budynku znajdują się pomieszczenia dla administracji, orkiestry i chóru, sale prób, pokoje hotelowe i apartamenty, siedem klatek schodowych, pięć wind i – co najważniejsze – dwie sale koncertowe: główna – duża, z 658 miejscami w 22 rzędach i 7 lożach oraz mniejsza – kameralna ze zmienną liczbą miejsc (około 120). Wspólny tytuł Magiczny powrót poza wielką inauguracją z muzyką polską w dniu 10 grudnia 2004 roku o godz. 19 i powtórką tego koncertu dzień później o godz. 18.00 obejmuje też koncert Rubinstein Quartet inaugurujący nową salę kameralną (14 grudnia 2004 o godz. 19) oraz – w dniu 17 grudnia o godz. 19 - koncert mający szczególny, „łódzki” wymiar. Na estradzie pojawią się soliści związani z miastem: znakomity wiolonczelista Andrzej Bauer (w Koncercie wiolonczelowym A. Dworzaka) oraz Urszula Kryger (mezzosopran) i Włodzimierz Zalewski (bas). Śpiewacy wezmą udział w prapremierowym wykonaniu utworu Sinfonia-Cantata „Myśląc Ojczyzna”, skomponowanego specjalnie na tę okazję przez łodzianina Bronisława K. Przybylskiego. W obu koncertach wystąpią: Orkiestra Symfoniczna i Chór Mieszany Filharmonii Łódzkiej (17 grudnia śpiewać będzie także chór łódzkiej Akademii Muzycznej). Dyryguje Marek Pijarowski.
    Program koncertów:

    • 10 grudnia 2004 (piątek), godz. 19.00 i 11 grudnia 2004 (sobota), godz. 18.00
      S. Moniuszko – Uwertura koncertowa „Bajka”
      H. Wieniawski – II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22
      I. J. Paderewski - Fantazja polska op. 19
      K. Szymanowski – Balet „Harnasie”
      Wyst.: Krzysztof Jakowicz (skrzypce), Krzysztof Jabłoński (fortepian), Wiesław Ochman (tenor)Orkiestra Symfoniczna i Chór Mieszany Filharmonii Łódzkiej, dyrygent: Marek Pijarowski
    • 14 grudnia 2004 (wtorek), godz. 19.00
      L. van Beethoven – Kwartet smyczkowy D-dur op. 18 nr 3
      G. Bacewicz – III Kwartet smyczkowy
      A. Dworzak – Kwartet smyczkowy F-dur op. 96 „Amerykański”
      Wyst.: RUBINSTEIN QUARTET: Piotr Redeł (skrzypce), Tomasz Gołębiewski (skrzypce), Mirosław Perski (altówka), Jolanta Żebrowska (wiolonczela)
    • 17 grudnia 2004 (piątek), godz. 19.00
      A. Dworzak – Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104 [w 100 rocznicę śmierci]
      B. K. Przybylski – Sinfonia Cantata (PRAPREMIERA kompozycji stworzonej na zamówienie Filharmonii Łódzkiej z okazji otwarcia nowej sali koncertowej)
      Wyst.: Andrzej Bauer (wiolonczela), Urszula Kryger (mezzosopran), Włodzimierz Zalewski (bas), Orkiestra Symfoniczna i Chór Mieszany Filharmonii Łódzkiej, Chór Mieszany Akademii Muzycznej w Łodzi, Dyrygent: Marek Pijarowski


    Jedyny w Polsce koncert, na którym będzie można usłyszeć i zobaczyć fortepian ze szkła, odbędzie się 10 grudnia 2004 roku o godzinie 19.30 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Kaliszu. Szklany fortepian to BECHSTEIN po kompletnej renowacji.
    Podczas koncertu wystąpią:
    Marek Pająk - fortepian
    Paweł Kulczycki - I skrzypce
    Jacek Fabiniak - II skrzypce
    Malwina Kęsicka - altówka
    Edyta Maksymczuk-Thiel - wiolonczela
    Michał Mitschke - kontrabas
    W programie:
    Fryderyk Chopin - Koncert fortepianowy e-moll op. 11 na fortepian i kwintet smyczkowy
    Franz Schubert - Kwintet fortepianowy "Pstrąg" A-dur op. 114


    Stowarzyszenie Promocji Kultury AMABILE, Agencja CHANTERELLE oraz PIK CENTRUM OSTRÓW zapraszają na koncert wielkopolskich i góralskich kolęd i pastorałek W taki piękny zimowy wieczór w dniu 12 grudnia 2004 roku godz. 17.00 w Galerii PIK Centrum Ostrów. Koncert organizowany jest w ramach cyklu Cztery Pory Roku – Cztery Strony Świat - Nieustający Chanterelle Festival. Wystąpi Zespół Folklorystyczny Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu CEPELIA POZNAŃ. Wstęp wolny.


    Na koncert Warszawa - miasto muzyki z cyklu Europejskiej Unii Radiowej zaprasza w dniu 17 grudnia 2004 roku o godz. 19:30 Filharmonia Narodowa w Warszawie. Wydarzeniem wieczoru będzie prawykonanie nowej kompozycji Krzysztofa Knittla - Koncertu na klawesyn i orkiestrę w interpretacji znanej polskiej klawesynistki Elżbiety Chojnackiej. Ponadto usłyszymy II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22 Henryka Wieniawskiego w wykonaniu japońskiej skrzypaczki - Asako Urushihara oraz monumentalną II Symfonię „Bożonarodzeniową” Krzysztofa Pendereckiego, którą zaprezentuje Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej pod batutą Antoniego Wita.
    Koncert zostanie powtórzony w sobotę, 18 grudnia 2004 roku, o godz. 18:00.


    Uroczyste zakończenie obchodów Jubileuszu 50-lecia Filharmonii Białostockiej odbędzie się 17 grudnia 2004 roku o godz. 19.00. Program wieczoru wypełni prawykonanie jubileuszowego utworu skomponowanego specjalnie na zamówienie Filharmonii - II Symfonii na chór i orkiestrę Macieja Małeckiego. Nowe dzieło usłyszymy w wykonaniu Białostockiego Chóru Kameralnego "Cantica Cantamus" i Orkiestry Filharmonii Białostockiej pod batutą Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego.


    Uroczysty koncert kończący obchody 40-lecia Orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej odbędzie się w piątek, 17 grudnia 2004 roku, o godz. 19.00 w Filharmonii w Jeleniej Górze. W wykonaniu świętującej jubileusz orkiestry pod batutą Jerzego Swobody usłyszymy nową kompozycję napisaną specjalnie na tę okoliczność - Koncert na orkiestrę Leszka Wisłockiego. Program wieczoru dopełni IV Symfonia Koncertująca op. 60 na fortepian i orkiestrę Karola Szymanowskiego z Piotrem Palecznym przy fortepianie.


    W piątek 17 grudnia 2004 roku o godz. 19:00 w Filharmonii Śląskiej w Katowicach jubileusz 10. lecia istnienia świętować będzie Rubinstein Quartet. Czwórka jubilatów - Piotr Redeł (skrzypce), Tomasz Gołębiewski (skrzypce), Mirosław Pejski (altówka) i Jolanta Żebrowska (wiolonczela), którym towarzyszyć będzie pianista Zbigniew Raubo oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej pod batutą Mirosława J. Błaszczyka zaprezentują program złożony z trzech kompozycji: Kwartetu smyczkowego C-dur „Dysonansowego” KV 465 W. A. Mozarta, Kwintetu fortepianowego f-moll op. 34 J. Brahmsa i II Symfonii e-moll op. 27 S. Rachmaninowa.


    Obchody Roku Lutosławskiego w Pekinie

    Ambasada RP w Pekinie zaprasza na otwarcie wystawy fotografii prezentujących życie i twórczość Witolda Lutosławskiego pt. Witold Lutosławski i jego idee muzyczne w dniu 17 grudnia 2004 roku w Centralnym Konserwatorium w Pekinie. Wystawę przygotowuje Polskie Wydawnictwo Muzyczne i Towarzystwo im. W. Lutosławskiego, a towarzyszyć jej będzie koncert muzyki Lutosławskiego w wykonaniu chińskich studentów konserwatorium. Program koncertu obejmie 6 utworów (niektóre we fragmentach): Bukoliki na fortepian, Bukoliki na skrzypce i fortepian, Preludia taneczne na klarnet i fortepian, Partitę na skrzypce i fortepian, Epitafium na obój fortepian oraz Melodie śląskie na skrzypce. Wystawa zaopatrzona jest w chińsko-języczny folder zawierający objaśnienia do plansz, dostępna jest również angielska wersja katalogu.
    Organizatorami wystawy i koncertu ze strony chińskiej są: Związek Chińskich Muzyków i Centralne Konserwatorium w Pekinie. Obie instytucje od lat współpracują z polskimi środowiskami muzycznymi, m.in. przy organizacji Tygodnia Muzyki Polskiej – Dni Chopina w 2002 roku w Pekinie, czy cyklu imprez Ze skarbca kultury muzycznej Chin w maju 2004 roku w Warszawie.
    Wystawa prezentowana będzie w Pekinie przez tydzień. Ambasada zamierza powtórzyć ekspozycję w przyszłym roku w instytucjach muzycznych innych miast Chin.


    Dnia 19 grudnia 2004 roku w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbędzie się premiera Damy pikowej Piotra Czajkowskiego w reżyserii Mariusza Trelińskiego, z dekoracjami Borisa F. Kudlički, kostiumami Magdaleny Tesławskiej i Pawła Grabarczyka, z choreografią Emila Wesołowskiego. Orkiestrę poprowadzi Kazimierz Kord, a wśród solistów znajdą się m.in.: Krzysztof Bednarek, Paweł Wunder (Herman), Zbigniew Macias, Mikołaj Zalasiński (hrabia Tomski), Artur Ruciński, Adam Szerszeń (książę Jelecki), Ryszard Minkiewicz, Krzysztof Szmyt (Czekaliński), Czesław Gałka, Piotr Nowacki (Suryn), Rafał Bartmiński, Jacek Parol (Czaplicki), Mieczysław Milun, Ryszard Morka (Narumow), Joanna Cortés, Małgorzata Walewska, Alicja Węgorzewska (Hrabina), Lada Biriucov, Agnieszka Piasecka (Liza, jej wnuczka), Monika Ledzion, Małgorzata Pańko (Paulina, jej przyjaciółka).
    Przedstawienie powstaje w koprodukcji ze Staatsoper w Berlinie.
    Opera zostanie wystawiona powtórnie 21 grudnia o godz. 19.00.


    Uroczysty koncert z okazji 86. rocznicy Powstania Wielkopolskiego

    Dnia 27 grudnia 2004 roku, o godz. 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Poznańskiej - Auli Uniwersyteckiej (ul. Wieniawskiego 1) odbędzie się uroczysty koncert z okazji 86. rocznicy Powstania Wielkopolskiego.
    Wystąpią: Karol Radziwonowicz (fortepian), Grzegorz Nowak (dyrygent), Stefan Stuligrosz (dyrygent), Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej "Poznańskie Słowiki", Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Poznańskiej.
    W programie m.in. utwory: Ignacego Jana Paderewskiego i Stanisława Moniuszki.


    Dnia 28 grudnia 2004 roku o godz. 19.00 w Sali Kameralnej Filharmonii Łódzkiej odbędzie się uroczysty koncert połączony z nadaniem Sali Kameralnej Filharmonii Łódzkiej imienia Dyrektora Henryka Czyża i odsłonięciem tablicy pamiatkowej. W programie wieczoru znajdą się trzy kompozycje przyszłego patrona sali: Etiuda na orkiestrę, „Dottore Pomidore” oraz Concertino na fortepian i orkiestrę smyczkową. Program dopełni Symfonia koncertująca KV 297b W. A. Mozarta i Koncert podwójny d-moll BWV 1041 J. S. Bacha. Wystąpią: Tadeusz Chmielewski (fortepian), Kazimierz Kowalski (bas), Sebastian Gugała (skrzypce), Agata Piotrkowska (obój), Krzysztof Kamiński (fagot), Mirosław Kłys (klarnet), Janusz Kopczyński (obój), Marek Medyński (waltornia) oraz Orkiestra Kameralna Filharmonii Łódzkiej pod batutą Janusza Przybylskiego i Józefa Ciepłuchy.
    Po dwóch częściach koncertu, zostanie zaprezentowana retrospekcja muzyczna Słoneczne wakacje, czyli nagranie radiowe muzyki i wierszy autorstwa Henryka Czyża oraz fragmenty audycji telewizyjnych z cyklu Nie taki diabel straszny.


    Koncert sylwestrowy z udziałem Gwendolyn Bradley, amerykańskiej śpiewaczki, odbędzie się w Filharmonii Narodowej w piątek 31 grudnia 2004 roku o godz. 19:00. W programie znajdą się najpopularniejsze arie operowe i operetkowe oraz fragmenty z musicali. Solistce towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna i Chór Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Antoniego Wita.
    Gwendolyn Bradley, amerykańska sopranistka, jest solistką Metropolitan Opera, gdzie debiutowała w 1981 roku. Występuje na wszystkich ważniejszych scenach operowych świata m. in. w Los Angeles, Paryżu, Berlinie, Wiedniu, Madrycie, Monachium, Barcelonie. Jej szeroki repertuar obejmuje liczne przykłady wokalnej literatury muzycznej począwszy od dzieł barokowych, a na XX- wiecznych skończywszy. Artystka wykonuje operowe partie m. in. w utworach J. Haydna, W. A. Mozarta, G. Rossiniego, G. Donizzetiego, G. Verdiego, G. Pucciniego, J. Offenbacha, G. Gershwina. Z wielkim powodzeniem śpiewa również pieśni i partie sopranowe w oratoriach i symfoniach kompozytorów tej miary co J. Brahms, G. Mahler, W. A. Mozart i J. Haydn. Uczestniczy w nagraniach wielkich dzieł literatury muzycznej. Bradley współpracowała z takimi osobowościami artystycznego świata jak: Zubin Mehta, Riccardo Muti, Andre Previn i Mstislav Rostrpovich.


    Opera Dolnośląska we Wrocławiu zaprasza na superwidowisko sylwestrowe Skrzypek na dachu z muzyką Jerry’go Bocka do libretta Josepha Steina - w dniu 31 grudnia 2004 roku o godz. 19.00 w Hali Ludowej. Spektakl obejrzymy w reżyserii i inscenizacji Marka Weiss-Grzesińskiego, ze scenografią Ryszarda Kaji oraz w choreografii Emila Wesołowskiego. Kierownictwo muzyczne - Ewa Michnik.
    Skrzypek na dachu to jedno z najsłynniejszych i najbardziej oryginalnych dzieł w swoim gatunku. Od czasu bezprecedensowego sukcesu w 1964 roku na nowojorskim Broadway’u, gdzie spektakl osiągnął rekordową liczbę przedstawień, grany dzień w dzień przez 10 lat, obiega sceny całego świata. Niezmiennie fascynuje, wzrusza i zachwyca. Fascynuje – egzotyką żydowskiego folkloru, porusza serca – konkretnym ludzkim wymiarem losu i przeżyć bohaterów, budzi zachwyt – wybitnymi walorami artystycznymi (muzycznymi, choreograficznymi, literackimi, dramaturgicznymi) oraz uniwersalnym humanistycznym przesłaniem.
    Spektakl zostanie powtórzony 7, 8 i 9 stycznia 2005 roku.