Polmic - FB

calendar of events

2003 2004 2005 2006 2007
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

Wrześniowe rocznice

 • 1 września – przypada rocznica 105 urodzin wybitnego wiolonczelisty, dyrygenta, kompozytora i pedagoga Kazimierza Wiłkomirskiego (1900-1995)
 • 2 września – 45 urodziny obchodzi kompozytorka Katarzyna Stępniewska
 • 4 września – 75 urodziny świętuje dyrygent, kompozytor i altowiolista Marek Sewen
 • 9 września – mija 10 rocznica śmierci dyrygenta, kompozytora, założyciela Poznańskiego Chóru Chłopięcego - Jerzego Kurczewskiego (1924-1995)
 • 16 września - przypada 110 rocznica urodzin polskiego kompozytora, od 1938 roku (do śmierci) mieszkającego w Stanach Zjednoczonych - Karola Rathausa (1895-1954)
 • 22 września - mija 65 rocznica urodzin kompozytora Edwarda Bogusławskiego (1940-2003)


Międzynarodowy Festiwal Muzyczny CHOPIN I JEGO EUROPA odbędzie się w dniach 2-10 września 2005 roku. Jego organizatorem jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina we współpracy z Filharmonią Narodową, Biurem Promocji Miasta Stołecznego Warszawy, Programem 2 Polskiego Radia i organizacją Warsaw Destination Alliance Let’s Warsaw Together.
Dominantę festiwalu stanowić będzie występ Orkiestry XVIII wieku pod dyrekcją Fransa Brüggena, która po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje utwory Chopina z orkiestrą w historycznej szacie dźwiękowej, na instrumentach z epoki. Muzycy wykonają również dzieła symfoniczne Beethovena. W festiwalu udział wezmą wybitni pianiści: Nikolai Lugansky, Krzysztof Jabłoński, Nelson Goerner, Dang Thai Son, Fou Ts’ong, Janusz Olejniczak. Nastąpi niecodzienne z punktu widzenia artystycznego i promocyjnego połączenie historycznego nurtu interpretacji muzyki z tradycją wykonawstwa chopinowskiego, kojarzoną z Międzynarodowymi Konkursami Chopinowskimi. Konfrontacja ta nastąpi w przeddzień kolejnej edycji konkursu.
Celem projektu Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego CHOPIN I JEGO EUROPA jest promocja polskiej kultury muzycznej poprzez stworzenie festiwalu chopinowskiego o najwyższej randze artystycznej wpisującego się na stałe w kalendarz imprez europejskich. Organizatorzy zamierzają, by stał się doroczną prestiżową prezentacją twórczości Chopina. Program zawierać będzie obok muzyki patrona festiwalu dzieła powstałe z inspiracji muzyką Chopina i pod jego wpływem, jak również te, które na niego samego miały znaczący wpływ. Kontekst ten zaistnieje poprzez szeroką prezentację dzieł twórców europejskich od XVIII w. aż po współczesność. Festiwal docelowo obejmie wszystkie dziedziny sztuki w tym literaturę i teatr. Ma on być festiwalem wybitnych wykonawców krajowych i zagranicznych.
Festiwal jest elementem wieloletniego Programu Rządowego „Dziedzictwo Fryderyka Chopina 2010” i wejdzie na stałe do kalendarza międzynarodowych imprez organizowanych w stolicy Polski.

Read more


W dniach od 20 sierpnia do 4 września 2005 roku odbędzie się w Warszawie V Festiwal "Sinfonia Varsovia swojemu miastu", organizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy - Lecha Kaczyńskiego.
Tak jak podczas poprzednich czterech edycji festiwalu, koncerty odbywać się będą w różnych dzielnicach Warszawy - Mokotów, Białołęka, Śródmieście, Ursus, Praga Północ - w salach koncertowych, a także w kościołach i na wolnym powietrzu. Sinfonia Varsovia - organizator festiwalu - zagra w miejscach, do których orkiestry docierają rzadko i w których życie kulturalne nie ma swojego stałego rytmu. W tym roku orkiestrą dyrygować będą: Jerzy Maksymiuk, Jan Krenz, Łukasz Borowicz, Volker Schmidt-Gertenbach i Krzysztof Penderecki. Tradycyjnie już promowani będą młodzi soliści - wielu z nich to laureaci konkursów muzycznych.
Na wszystkie koncerty Festiwalu wstęp jest wolny.

Read more


W dniach 1-4 września2005 roku w Lesznie i Głogowie odbędą się IV Międzynarodowe Dni Muzyki i Folkloru. W festiwalu-konkursie uczestniczyć będzie kilkanaście zespołów folklorystycznych i zespołów orkiestrowych z terenu Polski oraz z zaprzyjaźnionych krajów europejskich: Czech, Słowacji, Niemiec, Węgier i Słowenii. Celem imprezy jest podniesienie poziomu wykonawczego orkiestr i parad mażoretek, a zarazem wyłonienie najlepszej orkiestry, która reprezentować będzie region na przeglądach ogólnopolskich i międzynarodowych.
Zespoły w czterech dniach wykonają kilkadziesiąt koncertów na terenie Leszna i w okolicznych miejscowościach m.in. Rawiczu, Boszkowie i Głogowie. W niedzielę orkiestry i zespoły korowodem przemaszerują ulicami miasta na rynek w Lesznie, gdzie odbędzie się wielki koncert finałowy wszystkich zespołów oraz rozdane zostaną nagrody. Nagrodami w konkursie będą złote, srebrne i brązowe rogi dla orkiestr, kryształowa batuta dla najlepszego dyrygenta, kryształowa buława dla najlepszego tamburmajora, a dla wszystkich zespołów pieśni i tańca miniaturowe „Dudy wielkopolskie”.
Więcej informacji o festiwalu dostępnych jest na stronie: www.pzchio.pl


Dnia 2 września 2005 roku koncertem symfonicznym o godz. 19:00 Filharmonia Wrocławska zainauguruje nowy sezon 2005/2006. Wystąpi znany polski skrzypek Piotr Pławner oraz Orkiestra Filharmoniczna pod dyrekcją Jana Lathama-Koeniga. W programie: Interludium W. Lutosławskiego, Koncert skrzypcowy e-moll op. 64 F. Mendelssohna oraz Symfonia nr 9 C-dur D 944 F. Schuberta.


Pierwszy koncert nowopowstałej Polskiej Orkiestry Barokowej, powołanej do życia przez dyrygenta Krzysztofa Czerwińskiego i skrzypka Radosława Kamieniarza, odbędzie się w sobotę, 3 września 2005 roku o godz. 19.00 w zabytkowym kościele p.w. św. Andrzeja Apostoła w Komornikach koło Poznania (na zdjęciu obok). Koncert, organizowany przez Parafię św. Andrzeja Apostoła w Komornikach, Urząd Gminy Komorniki i Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach będzie również okazją do zainaugurowania nowych organów w kościele. W wykonaniu Polskiej Orkiestry Barokowej pod dyrekcją Krzysztofa Czerwińskiego usłyszymy Koncert na Orkiestrę i Organy "Kukułka i Słowik" Jerzego Fryderyka Haendla oraz III Suitę Orkiestrową D-dur Jana Sebastiana Bacha, a także - w wykonaniu Krzysztofa Czerwińskiego - utwory na organy solo.
Wstęp wolny.


Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich
15 maja - 25 września 2005

Koncerty chopinowskie są organizowane przez Stołeczną Estradę i Towarzystwo im. Fryderyka Chopina od 1959 roku. Recitale chopinowskie z udziałem polskich i zagranicznych pianistów odbywają się każdej niedzieli, o godzinie 12.00 i 16.00 przy pomniku Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich od maja do września.

Koncerty we wrześniu:
 • 4 września
  godz.12.00 Bogdan Czapiewski
  godz.16.00 Karol Radziwonowicz
 • 11 września
  godz.12.00 Tomomasa Sakata (Japonia)
  godz.16.00 Anita Krochmalska
 • 18 września
  godz.12.00 Jerzy Maciejewski
  godz.16.00 Lucjan Benisz
 • 25 września
  godz.12.00 Janusz Olejniczak
  godz.16.00 Jerzy Sterczyński


W kolejne niedziele od 3 lipca do 18 września 2005 roku odbędzie się w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie XII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej „ORGANY ARCHIKATEDRY”. Początek recitali organowych o godzinie 16.00. Organizatorem imprezy jest Fundacja „Festiwal Muzyki Sakralnej”.
W festiwalu weźmie udział wielu wspaniałych wirtuozów m.in.: Daniel Zaretsky - gwiazda organistyki rosyjskiej, organista słynnej Filharmonii im. D. Szostakowicza w St. Petersburgu; Rudolf Scheidegger - organista Grossmünster (Katedry) w Zurychu i profesor Wyższej Szkoły Muzycznej w Zurychu, wielokrotny odtwórca wszystkich utworów organowych i klawesynowych J. S. Bacha; Emanuele Cardi - fenomenalny wirtuoz z Włoch, jeden z czterech włoskich organistów, którzy ze względu na jakość produkcji (nie znajomości) mogą liczyć na wsparcie włoskiego Ministerstwa Kultury; Adriano Falcioni - laureat wielu konkursów organowych, wybitny interpretator utworów Maxa Regera, w latach 2003, 2004 wykonał wszystkie utwory Jana Sebastiana Bacha i Maxa Regera.

KALENDARZ KONCERTÓW

 • 04.09. Przemysław Kapituła (Polska)
 • 11.09. Wojciech Szwejkowski (Polska)
 • 18.09. Esteban Elizondo (Hiszpania)


W dniach 14 sierpnia - 18 września 2005 roku odbędzie się XV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej, organizowany przez Muzeum w Chrzanowie przy współpracy z Instytucją Promocji i Upowszechniania Muzyki "Silesia". Festiwal odbywa się na terenie skansenu w Wygiełzowie - w zabytkowym kościele z Ryczowa (na zdjęciu obok).

Read more


W kolejne niedziele od 4 września do 30 października 2005 roku odbędzie się w dziewięć recitali organowych w ramach VI Warszawskiego Festiwalu Organowego „Organy Śródmieścia".
Festiwal odbywa się od 2000 roku, a jego pomysłodawcą był warszawski organista - Przemysław Kapituła. Festiwalowe koncerty początkowo odbywały się wyłącznie w kościołach Dzielnicy Śródmieście (stąd nazwa festiwalu). Od swojej czwartej edycji, cykl "Organy Śródmieścia" gości w wybranych kościołach na terenie całej Warszawy. Podczas tegorocznego festiwalu będzie można usłyszeć recitale organowe w wykonaniu: Marii Krajewskiej, Piotra Rachonia, Przemysława Kapituły, Gedymina Grubby, Jakuba Garbacza, Waldemara Krawca i Roberta Grudnia.

KALENDARZ KONCERTÓW (recitale organowe)

 • 4 września, godz. 19.00 – Maria Krajewska
  Kościół Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, ul. Tamka 4A
 • 11 września, godz. 19.15 – Piotr Rachoń
  Kościół Najświętszego Zbawiciela, ul. Marszałkowska 37
 • 18 września, godz. 19.00 – Przemysław Kapituła
  Kościół Św. Jana Bożego, ul. Bonifraterska 12
 • 25 września, godz. 17.00 – Gedymin Grubba
  Kościół Św. Aleksandra, ul. Książęca 21
 • 2 października, godz. 18.30 – Jakub Garbacz
  Kościół Św. Józefa Oblubieńca N.M.P., ul. KrakowskiePrzedmieście 34
 • 9 października, godz. 21.00 – Przemysław Kapituła
  Kościół Matki Bożej Łaskawej, ul. Świętojańska 10
  16 października, godz. 18.00 – Waldemar Krawiec
  Kościół Św. Franciszka Serafickiego, ul. Zakroczymska 1
 • 23 października, godz. 17.00 – Robert Grudzień
  Kościół Św. Benona, ul. Piesza 1
 • 30 października, godz. 16.00 – Robert Grudzień
  Kościół Św. Marcina, ul. Piwna 9/11


Jubileuszowa, XX edycja festiwalu Legnickie Conversatorium Organowe odbędzie się w dniach 5-9 września 2005 roku, organizowana pod patronatem honorowym Ministra Kultury Waldemara Dąbrowskiego. Pięć dni festiwalowych wypełni współczesna muzyka organowa i kameralna, prezentowana we wnętrzach katedry św. Ap. Piotra i Pawła i ewangelickim kościele Marii Panny. Usłyszymy ją w interpretacji nie tylko znanych i zasłużonych artystów polskich, ale także w wykonaniu uczniów klas organowych średnich szkół muzycznych oraz studentów akademii muzycznych. Cechą charakterystyczną festiwalu są liczne prawykonania; w tym roku w Legnicy po raz pierwszy zabrzmi aż 7 kompozycji! Będą to: Magnificat na chór dziecięcy i organy Mariana Sawy i Magnificat na chór żeński i organy Michała Sławeckiego (6 września), Koncert na organy i orkiestrę Andrzeja Dziadka, Music for strings Renaty Baszun i Muzyka jesienna na orkiestrę smyczkową Ryszarda Osady (7 września) oraz Mały Szkic na saksofon i organy Miłosza Bembinowa i Msza św. Huberta na róg myśliwski i organy Mariana Sawy (9 września).
Festiwalowi towarzyszy sesja naukowa nt. Conversatorium Organowe a poziom kształcenia młodych organistów, w której wezmą udział znani artyści i muzykolodzy: Stanisław Moryto (inicjator i dyrektor artystyczny Legnickiego Conversatorium), Jagna Dankowska, Magdalena Dziadek, Marietta Kruzel-Sosnowska, Marcin Łukaszewski, Walentyna Węgrzyn-Klisowska, Rostisław Wygranienko i ks. Piotr Dębski. Konferencja odbędzie się 8 września 2005 roku w Legnickim Centrum Kultury. Początek o godz. 10.00.

Read more


Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku zaprasza w dniach 8 – 10 września 2005 roku do Sali Kameralnej na Ołowiance na dwa Recitale Chopinowskie Uczestników XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wystąpią:
 • 8 września 2005 o godz. 18.00 (czwartek) - Rafał Blechacz, Maciej Gański, Krzysztof Trzaskowski
 • 9 września 2005 o godz. 18.00 (piątek) - Kirył Keduk
 • 10 września 2005 o godz. 18.00 (sobota) - Piotr Szychowski, Szczepan Kończał
Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina jest jednym z najstarszych konkursów muzycznych na świecie, o wielkim prestiżu i światowym rozgłosie. W ciągu osiemdziesięciu lat istnienia ewoluował i przeobrażał się, zmieniał i doskonalił swą formę, stworzył własną bogatą tradycję. Inicjatorem Konkursów Pianistycznych imienia Fryderyka Chopina był prof. Jerzy Żurawlew (1887-1980), wybitny polski pianista, pedagog i kompozytor.
Młodzi pianiści grają na przesłuchaniach konkursowych w porządku alfabetycznym nazwisk, począwszy od wybranej losowo litery. Wiek uczestników na ogół wahał się od 18 do 29 lat, choć w poszczególnych konkursach istniały pod tym względem różnice, bowiem zasady dotyczące wieku uczestników zmieniały się. Uwzględniając wszystkie dotychczasowe konkursy najmłodszy uczestnik miał 16 lat, najstarszy 32. Wygranie lub otrzymanie jednej z nagród na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim ułatwia karierę artystyczną uczestnika, toruje mu drogę do najsłynniejszych sal koncertowych. W Konkursach Chopinowskich zdobywali sławę tacy uznani dziś pianiści jak: Lew Oborin, Stanisław Szpinalski, Aleksander Uniński, Jakov Zak, Witold Małcużyński, Jan Ekier, Halina Czerny Stefańska, Bella Davidovich, Barbara Hesse-Bukowska, Adam Harasiewicz, Wladimir Ashkenazy, Fu Ts'Oung, Lidia Grychtołówna, Maurizio Pollini, Martha Argerich, Garrick Ohlsson, Piotr Paleczny, Eugene Indjic, Krystian Zimerman, Dang Thai Son, Stanislav Bunin, Kevin Kenner, Alexei Sultanov, Yundi Li.


Uroczysta premiera opery Halka Stanisława Moniuszki z okazji otwarcia gmachu Opery Dolnośląskiejpo remoncie oraz jubileuszu 60-lecia polskiej sceny operowej we Wrocławiu odbędzie się dnia 8 września 2005 roku o godz. 19.00. Kierownictwo muzyczne - Ewa Michnik, inscenizacja i reżyseria - Laco Adamik, scenografia - Barbara Kędzierska, choreografia - Irina Mazur, kierownik chóru - Małgorzata Orawska.
Spektakl zostanie powtórzony czterokrotnie w dnich 9-11 września.


Jubileuszowa 40 edycja Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans odbędzie się w dniach 9-18 września 2005 roku. Festiwal "Wratislavia Cantans" jest od początku swego istnienia festiwalem "bez granic" prezentującym kulturę wielu narodów w najlepszym pod względem artystycznym wykonaniu. W tym roku, podczas 12 dni festiwalowych zaplanowano ponad 50 koncertów, które odbędą się nie tylko we Wrocławiu, ale także w innych miastach Dolnego Śląska: m. in. Świdnicy, Zgorzelcu, Lubomierzu i Kliczkowie. Obok utworów współczesnych usłyszymy kompozycje dawne, barokowe, klasyczne i romantyczne, obok wielkich form wokalno-instrumentalnych - koncerty, symfonie, pieśni i tańce.
Wydarzeniem festiwalu będzie z pewnością prawykonanie nowej części Polskiego Requiem Krzysztofa Pendereckiego, napisanej in memoriam Johannes Paul II - 17 września w katedrze św. Marii Magdaleny we Wrocławiu.

Read more


W dniach 9-25 września 2005 roku w tyrolskim mieście Schwaz odbędzie się festiwal nowej muzyki “Klangspuren Schwaz”. Tegoroczna jego edycja poświęcona zostanie w przeważającej części polskiej muzyce współczesnej. Gośćmi festiwalu będą kompozytorzy: Tadeusz Wielecki i Joanna Woźny. Podczas „Klangspuren Schwaz” planowane są prawykonania kilku utworów polskich artystów. I tak:
 • 9 września 2005 o godz. 20.00 w Tennishalle Schwaz odbędzie się prawykonanie Schwärme Tadeusza Wieleckiego
 • 10 września 2005 o godz. 20.00 w Tennishalle Schwaz po raz pierwszy wykonane zostanie Ephemere Ewy Trębacz
 • 11 września 2005 o godz. 11.00 w Autohaus Picker będzie miała miejsce premiera nowej kompozycji Joanny Woźny
 • 22 września 2005 o godz. 19.30 w ADLER-Werk Lackfabrik odbędzie się prawykonanie The Beard on the cello, peakamp & samples Cezarego Duchnowskiego
 • 23 września 2005 o godz. 20.00 w Auli SOWI w Innsbrucku po raz pierwszy zabrzmi nowa kompozycja Michała Talma-Sutta.
Ponadto usłyszymy utwory Witolda Lutosławskiego, a wśród zaproszonych wykonawców znajdzie się Andrzej Bauer.
Więcej informacji oraz szczegółowy program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej www.klangspuren.at.


Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku zainauguruje sezon artystyczny 2005/2006 koncertem w dniu 9 września 2005 roku o godz. 19.00. Wystąpi znany polski pianista Piotr Paleczny oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podlaskiej pod dyrekcją Marcina Nałęcza-Niesiołowskiego. W programie V Koncert fortepianowy Es-dur op.73 L. van Beethovena oraz VIII Symfonia G-dur op. 88 A. Dvořáka.
Podczas koncertu oficjalnie ogłoszona zostanie również zmiana nazwy Filharmonii Białostockiej na Operę i Filharmonię Podlaską - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku.


W piątek, 9 września 2005 roku Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu zainauguruje sezon artystyczny 2005/2006 koncertem w wykonaniu Ewy Czermak – sopran oraz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii pod batutą Józefa Wiłkomirskiego. W programie wieczoru znajdzie się poemat symfoniczny Stanisław i Anna Oświecimowie M. Karłowicza i uwertura-fantazja Romeo i Julia P. Czajkowskiego oraz arie: Aria Gildy z opery Rigoletto G. Verdiego, Aria Mimi z opery Cyganeria G. Pucciniego i Aria Leonory z opery Trubadur G. Verdiego.


W dniu 10 września 2005 roku o godz. 19.00 Państwowa Opera Bałtycka w Gdańsku zainauguruje sezon artystyczny 2005/2006 baletem do muzyki Michała Lorenca pt. ... z nieba w choreografii Izadory Weiss i ze scenografią Ewy Kochańskiej. W głównych partiach: Magdalena Kotlarz, Kinga Jędrycha, Sylwia Kowalska-Borowy, Filip Michalak.
To poetycka opowieść o miłości, która musi zmierzyć się z nietolerancją, stereotypami i społecznymi przyzwyczajeniami. Dwuczęściowy balet młodej choreografki Izadory pokazuje, jak zdobywane w dzieciństwie doświadczenia kształtują naszą osobowość, jak obserwacja tego, co niskie i brudne, nie skazuje nas na błoto i udrękę, ale wręcz przeciwnie – wyzwala potrzebę kontaktu z ideałem, uwznioślenia siebie samego i całej rzeczywistości. Utopia? Niekoniecznie. Po prostu artystyczna niezgoda na zło, przeciwstawienie mu piękna ruchu, ciała i wyrafinowanych plastycznych obrazów w kompozycji których inscenizatorce towarzyszy scenograf Ewa Kochańska. Balet, który niosąc wiele pozytywnej energii, jednocześnie przeciwstawia się mechanicznym wyborom, szarej rzeczywistości i złu. W przedstawieniu usłyszymy utwory Michała Lorenca, kompozytora muzyki filmowej, znanego z takich obrazów, jak Psy, Przedwiośnie, Bandyta, Glina i innych.


XXXIX Festiwal Pianistyki Polskiej, Słupsk 10-16 września 2005

Od 10 do 16 września 2005 roku trwać będzie w Słupsku XXXIX Festiwal Pianistyki Polskiej, organizowany przez Słupskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne. Zainauguruje go Marek Drewnowski, który wraz ze słupską Państwową Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Bohdana Jarmołowicza wykona Wielkiego Poloneza Es-dur Fryderyka Chopina i Koncert fortepianowy c-moll Rachmaninowa.
Pozostałe koncerty festiwalowe wypełnią m.in. utwory skrzypcowe Krzysztofa Pendereckiego w interpretacji Patrycji Piekutowskiej i Beaty Bilińskiej, kompozycje Czajkowskiego, a także – na zakończenie - Koncert fortepianowy op. 40 Henryka Mikołaja Góreckiego, który usłyszymy w wykonaniu Anny Góreckiej.


Sanktpetersburski Teatr Baletu Borisa Ejfmana wystąpi gościnnie w dniach 10-14 września 2005 roku w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Program trzech pierwszych wieczorów wypełni balet Anna Karenina do muzyki Piotra Czajkowskiego (premiera europejska!). Pozostałe dwa - Bracia Karamazow z muzyką Siergieja Rachmaninowa, Modesta Musorgskiego, Richarda Wagnera i pieśniami cygańskimi (13 września) oraz Czerwona Giselle do muzyki Piotra Czajkowskiego, Alfreda Sznitke, Georgesa Bizeta, Adolphe’a Adama oraz charlestonów amerykańskich (14 września). Wszystkie przedstawienia obejrzymy w choreografii Borisa Ejfmana i ze scenografią Sławy Okuniew. Wśród solistów znajdą się tacy artyści, jak Maria Abaszowa, Wiera Arbuzowa, Jelena Kuzmina, Jurij Ananian, Albert Galiczanin, Dmitrij Fiszer, Oleg Markow, Jurij Smiekałow i Aleksiej Turko.
Balet Anna Karenina wystawiony zostanie również w dniu 16 września o godz. 19.00 w Operze Leśnej w Sopocie w ramach Sopockiego Festiwalu Operowego 2005.

Read more