PROGRAM V FESTIWALU MUZYKI NOWEJ
- 8 grudnia 2006 (piątek), godz. 19.30 Katowice, Centrum Sztuki Filmowej ul. Sokolska 66
ORKIESTRA MUZY KINOWEJ, czyli muzyka na żywo do filmu Generał Bustera Keatona (1927)
wystąpią: AI Players: Justyna Kowalska - flet, Michał Hańderek - klarnet, Jarosław Mamczarski – elektronika
- 10 grudnia 2006 (niedziela), godz. 12.00 Bytom, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, ul. Korfantego 34
Kwartet AKADEMOS nowa muzyka dawnych mistrzów
program:
L. van Beethoven - Kwartet smyczkowy cis moll op. 131
S. Prokofiew - Kwartet smyczkowy na tematy kabardyjskie
wstęp 6 zł
- 12 grudnia 2006 (wtorek), godz. 17.00 Bytom, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, ul. Korfantego 34
polsko-ukraińskie nowe brzmienie
wystąpią: Krzysztof Lasoń – skrzypce, Bohdan Krivopust – fortepian
program:
K. Szymanowski - Mity na skrzypce i fortepian
E. Knapik - Sonata na skrzypce i fortepian
W. Lutosławski - Subito
E. Stankowicz - Tryptyk "Na Werchowinie"
B. Krivopust - Sonata na skrzypce i fortepian
V. Silvestrov - Melodie odnowione
wstęp 6 zł
- 13 grudnia 2006 (środa), godz. 18.00 Bytom, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna w Bytomiu, ul. Moniuszki 17
ŚWIAT MŁODYCH IV
Młodzieżowa Orkiestra Muzyki Współczesnej pod dyrekcją Mieczysława Ungera i Pawła Pietruszewskiego
program:
P. Pietruszewski - Metal quintett in quasi a minor i Mała Symfonia
M. Unger- Partita na orkiestrę i Symfonia pieśni maryjnych
K. Pawłowski - Preludium do Itaki
wstęp wolny
- 15 grudnia 2006 (piątek), godz. 18.00, Bytom, Bytomskie Centrum Kultury, ul. Żeromskiego 24
MIX MEDIA ART CONCERT
Coroczny Mix Media Art Koncert jest unikalną prezentacją najnowszej muzyki elektronicznej w kontekście sztuk wizualnych. Prezentowane dzieła multimedialne zostały stworzone przy użyciu najnowszych dostępnych technologii komputerowych przez artystów i kompozytorów pochodzących z Polski, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Japonii, Niemiec i Włoch.
wystąpią: Agnieszka Gajgier – flet, Dagmara Podsiedlik – fortepian, Krzysztof Lasoń – skrzypce, Korina Kordova – taniec, Krzysztof Wołek – elektronika, reżyseria dźwięku - Krzysztof Wołek, światła - Marcin Wadowski, Claudia Rohrmoser – video
program:
Howard Sandroff - Chant de femme (Śpiew kobiet, 1996) na flety i dźwięki elektroniczne
Kotoka Suzyki/Claudia Rohrmoser - Kreisen (Krążąc, 2004) na video i dźwięki elektroniczne w systemie surround
Allison Ogden/Korina Kordova - Night (Noc, 2005)
Jarosław Kapuściński - Catch the Tiger (Zlap Tygrysa, 2001) na video i fortepian
Krzysztof Wołek/Korina Kordova - Moblie Variations (Mobilne Wariacje, 2005)
Stephanie Levelas - Lines na video
Tomasso Perego - Les jeux sont faits (2005) na skrzypce i Max/MSP
wstęp wolny
- 16 grudnia 2006 (sobota), godz. 17.00, Bytom, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, ul. Korfantego 34
17 grudnia 2006, godz. 19.00 Katowice, Kino Teatr Rialto ul. Św. Jana 24
Koncert Orkiestry Muzyki Nowej z okazji 10 -lecia działalności zespołu
dyrygenci: Szymon Bywalec, Aleksander Lasoń
program:
P. Szymański - Appendix na flet piccolo i inne instrumenty
E. Esenvalds - Fantasia
C. de Bondt - Canzona - L'Homme Arme
P. Szymański - Chlorophaenhylohydroxipiperidinofluorobutyrophaenon na zespół kameralny i inne dźwięki
W. Z. Zych - Przyjaciele Kaspara Hausera
Warsztaty: DARMOWE STUDIO DŹWIĘKOWE - wykorzystanie platformy linuksowej i oprogramowania "open source" w zaawansowanych projektach muzycznych prowadzenie – Krzysztof Gawlas (Uniwersytet Śląski)
termin: 14 grudnia 2006, Akademia Muzyczna w Katowicach
wstęp wolny
Powrót
|