Polmic - FB

kalendarium wydarzeń

2005 2006 2007 2008 2009
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

Ewa Pobłocka (na zdjęciu) należy do grona najwybitniejszych pianistów swego pokolenia - laureatka konkursów w Vercelli, Bordeaux i Warszawie. Koncertowała niemal we wszystkich krajach Europy, a także w obu Amerykach, Singapurze, Korei, Japonii i Australii. Podziwiano ją m.in. w Herkules-Saal w Monachium, Musikhalle w Hamburgu, Auditorio Nacional w Madrycie, Barbican Centre i Wigmore Hall w Londynie, Musikverein w Wiedniu, Lincoln Centre w Nowym Jorku, Glenn Gould Studio w Toronto. Grała recitale oraz występowała z tak znakomitymi orkiestrami, jak London Symphony Orchestra, English Chamber Orchestra, Orchestra del Maggio Musicale Florentino, Bayerischer Rundfunkorchester, Niederösterreiches Tonkünstlerorchester, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej, Polską Orkiestrą Kameralną, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach.
Dokonała wielu nagrań dla takich firm fonograficznych, jak Deutsche Grammophon, Grüner § Jahr, Polskie Nagrania, Victor JVC, Pony Canyon, Conifer Records, KOS Warsaw Records, BeArTon, CD Accord, zdobyła szereg nagród fonograficznych - m.in. Płytę roku '96 i '98 magazynu STUDIO, dwie nagrody Polskiego Przemysłu Fonograficznego Fryderyk; za nagranie 20 Nokturnów Fielda otrzymała Medal Johna Fielda. Z ostatnich jej nagrań należy wymienić komplet Mazurków i Fantazję na tematy polskie op. 13 Fryderyka Chopina z orkiestrą Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Jacka Kaspszyka, komplet Partit Jana Sebastiana Bacha oraz komplet Nokturnów Gabriela Fauré, zarejestrowany dla wytwórni Victor JVC.
W kręgu zainteresowań i działań artystycznych Ewy Pobłockiej znajduje się również muzyka kameralna - współpracowała m.in. z Jadwigą Rappé, Ewą Podleś, Olgą Pasiecznik, Krzysztofem Jakowiczem, Piotrem Pławnerem i Kwartetem Śląskim.
Od pazdziernika 2000 roku jest profesorem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Zapraszana do jury krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych, zasiadała w jury Konkursu Chopinowskiego w 2005 roku.

Powrót