polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
130. lat Akademii Muzycznej w Krakowie
25 lutego 2018, Kraków
Muzyczne dedykacje – kiedy głos bywa inspiracją
28 lutego 2018, Warszawa
Ogólnopolski Konkurs Orkiestr Smyczkowych
27-28 marca 2018, Bydgoszcz

koncerty

2007 2008 2009 2010 2011
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

 

IX LETNI FESTIWAL PIEŚNI KOMPOZYTORÓW POLSKICH
20 czerwca – 12 lipca 2009

w ramach IX Letniego Festiwalu Pieśni

Łazienki Królewskie – Podchorążówka: soboty i niedziele o godz. 13.00
Muzeum Pałac w Wilanowie - Sala Uczt lub Oranżeria: niedziele o godz. 16.00

 

20 czerwca, sobota Łazienki Królewskie – Podchorążówka, godz. 13.00 - STANISŁAW MONIUSZKO
Justyna Stępień – sopran, Robert Cieśla – tenor, Beata Szebeszczyk – fortepian

 

21 czerwca, niedziela

Łazienki Królewskie – Podchorążówka, godz. 13.00 - KAROL SZYMANOWSKI
Urszula Kryger – mezzosopran, Katarzyna Jankowska – fortepian

Pałac w Wilanowie – Sala Uczt godz. 16.00 - CYPRIAN BAZYLIK / KRZYSZTOF KLABON- Kompozytorzy dworu Zygmunta Augusta
Bennonitae Cantantes, Piotr Wilczyński – kierownictwo muzyczne

 

27 czerwca, sobota Siedziba WTM - Pałac Szustra, ul. Morkie Oko 2, godz. 13.00 - JERZY BAUER
Jolanta Gzella – mezzosopran, Ziemowit Wojtczak – baryton, Aleksandra Nawe – fortepian

 

28 czerwca, niedziela

Siedziba WTM - Pałac Szustra, ul. Morkie Oko 2, godz. 13.00 - IGNACY JAN PADEREWSKI
Elżbieta Wróblewska – mezzosopran, Sylwester Smulczyński – tenor, Dagmara Dudzińska – fortepian Pałac w Wilanowie – Sala Uczt

godz. 16.00 - MIKOŁAJ GOMÓŁKA
Krzysztof Szmyt – tenor, Canor Anticus - konsort viol da gamba w składzie: Marcin Zalewski - viola da gamba sopranowa, lutnia renesansowa, Karolina Koślacz - viola da gamba altowa, Piotr Zalewski - viola da gamba tenorowa, Paweł Zalewski - viola da gamba basowa

 

4 lipca, sobota Łazienki Królewskie – Podchorążówka, godz. 13.00 - TADEUSZ ZYGFRYD KASSERN
Ewa Jaskuła – sopran, Jacek Jaskuła – baryton, Mateusz Lasatowicz – fortepian

 

5 lipca, niedziela

Łazienki Królewskie – Podchorążówka, godz. 13.00 - FRYDERYK CHOPIN
Anna Lubańska – mezzosopran, Dariusz Machej – bas, Dagmara Dudzińska – fortepian

Pałac w Wilanowie – Oranżeria godz. 16.00 - MIECZYSŁAW KARŁOWICZ
Jerzy Artysz – baryton, KWARTET PRIMA VISTA: Krzysztof Bzówka – I skrzypce, Józef Kolinek – II skrzypce, Dariusz Kisieliński – altówka, Zbigniew Krzymiński – wiolonczela

 

11 lipca, sobota Łazienki Królewskie – Podchorążówka, godz. 13.00 - ZYGMUNT KRAUZE
Zygmunt Krauze – fortepian, Stanisław Kierner – baryton, Julia Samojło – fortepian

 

12 lipca, niedziela

Łazienki Królewskie – Podchorążówka, godz. 13.00 - WITOLD LUTOSŁAWSKI
Olga Pasiecznik – sopran, Natalia Pasiecznik – fortepian, Dorota Lachowicz – mezzosopran, Ewa Pelwecka – fortepian

Pałac w Wilanowie – Sala Uczt godz. 16.00 - SEBASTIAN KLONOWIC
Zespół Ars Nova: Agnieszka Obst - fidel, Joanna Nogal – fidel, Paweł Zalewski - viola da gamba, Marcin Zalewski-lutnia, lira korbowa; Krzysztof Owczynik- flety, cynk, cornamuse, dzwonki, Jacek Urbaniak-flety, cornamuse, kierownik artystyczny, Zespół solistów Subtilior Ensemble: Anna Krawczyk - sopran, Piotr Olech – alt, Paweł Gołaszewski – tenor, Piotr Zawistowski - bas, kierownik zespołu

 

WSTĘP WOLNY


Powrót