XIV Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena
Niedziela, 21 marca 2010, godz. 19.30 Teatr Wielki - Opera Narodowa - Sala Moniuszki
Jian Wang – wiolonczela, Qi Lu – sopran, Xiaoyong Yang – baryton, Long Yu – dyrygent, Shanghai Symphony Orchestra
Qigang Chen To the West End
Robert Schumann Koncert wiolonczelowy a-moll op. 129
Xiaogang Ye Pieśń o ziemi na sopran, baryton i orkiestrę op. 47
Poniedziałek, 22 marca 2010, godz. 17.00 Zamek Królewski - Sala Wielka
Ivan Monighetti - wiolonczela, Pavel Gililov – fortepian
Fryderyk Chopin Introdukcja i Polonez C-dur na fortepian i wiolonczelę op. 3, Sonata g-moll op. 65 na fortepian i wiolonczelę
Ludwig van Beethoven Sonata A-dur „Kreutzerowska” op. 47 (oprac. na wiolonczelę i fortepian Carl Czerny)
Poniedziałek, 22 marca 2010, godz.19.30 Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa
Louis Lortie – fortepian, dyrygent, Sinfonietta Cracovia
Robert Schumann Konzertstück (Introduction & Allegro appassionato) na fortepian i orkiestrę op. 92
Fryderyk Chopin Koncert fortepianowy f-moll op. 21
Robert Schumann Konzertstück F-dur na fortepian i orkiestrę op. 86 (opr. R. Schumann)
Fryderyk Chopin Koncert fortepianowy e-moll op. 11
Wtorek, 23 marca 2010, godz. 19.30 Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa
Kun-Woo Paik – fortepian, Izabela Matuła – sopran, Sofia Soloviy – sopran, Agnieszka Rehlis – alt, Małgorzata Pańko – alt, Rafał Bartmiński – tenor, Wojtek Gierlach – bas-baryton, Jacek Kaspszyk – dyrygent, Agnieszka Franków-Żelazny - przygotowanie chóru, Chór Filharmonii Wrocławskiej, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
Ferruccio Busoni Koncert fortepianowy C-dur op. 39
Gustav Mahler Waldmärchen
Robert Schumann Requiem für Mignon op. 98b
Środa, 24 marca 2010, godz. 17.00 Filharmonia Narodowa – Sala Kameralna
Nelson Goerner – fortepian
Ferenc Liszt Ballada h-moll, Sonetto 104 del Petrarca, Sonetto 123 del Petrarca
Fryderyk Chopin Polonez-fantazja As-dur op. 61
Robert Schumann Etiudy symfoniczne op. 13 & op post
Środa, 24 marca 2010, godz. 19.30 Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa
Boris Berman – fortepian, Antoni Wit – dyrygent, Orkiestra Filharmonii Narodowej
Ludwig van Beethoven V Koncert fortepianowy Es-dur op. 73
Robert Schumann IV Symfonia d-moll op. 120
Czwartek, 25 marca 2010, godz. 19.30 Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa
Ingo Metzmacher – dyrygent, Deutsches Symphonie Orchester
Gustav Mahler VII Symfonia e-moll
Piątek, 26 marca 2010, godz. 17.00 Filharmonia Narodowa – Sala Kameralna
Julius-Jeongwon Kim – fortepian, Andrzej Jagodziński Trio (Andrzej Jagodziński – fortepian, Adam Cegielski – kontrabas, Czesław „Mały” Bartkowski – perkusja)
Fryderyk Chopin Sonata b-moll op. 35, Etiuda Ges-dur op. 25 nr 9
Piątek, 26 marca 2010, godz. 19.30 Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa
Kirill Gerstein – fortepian, Ingo Metzmacher – dyrygent, Deutsches Symphonie Orchester
Johannes Brahms II Koncert fortepianowy B-dur op. 83
Igor Strawiński Suita Ognisty ptak
Sobota, 27 marca 2010, godz. 12.00 Zamek Królewski - Sala Wielka
Maria Machowska – skrzypce, Agata Szymczewska – skrzypce, Artur Rozmysłowicz – altówka, Rafał Kwiatkowski – wiolonczela, Janusz Olejniczak – fortepian
Fryderyk Chopin II Koncert fortepianowy f-moll op. 21 (opr. na fortepian i kwartet smyczkowy B. Kominek)
Robert Schumann Kwintet fortepianowy Es-dur op. 44
Sobota, 27 marca 2010, godz. 19.30 Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa
Melanie Diener (Euryanthe z Sabaudii) – sopran, Helena Juntunen (Eglantine z Puiset) – mezzosopran, Stephen Gadd (Lysiart, hrabia Forest) – baryton, John Mac Master (Adolar, hrabia Nevers) – tenor, Wojtek Gierlach (król Ludwik VI) – bas, Dan Karlström (Rudolf ) – tenor, Izabela Matuła (Bertha) – sopran, Łukasz Borowicz – dyrygent, Violetta Bielecka - przygotowanie chóru, Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej, Chór Polskiego Radia, Polska Orkiestra Radiowa
Carl Maria von Weber Euryanthe - opera w 3 aktach (wersja koncertowa)
Niedziela, 28 marca 2010, godz. 12.00 Zamek Królewski - Sala Wielka
Maria Machowska – skrzypce, Agata Szymczewska – skrzypce, Artur Rozmysłowicz – altówka, Rafał Kwiatkowski – wiolonczela, Ian Yungwook Yoo – fortepian, Bartosz Koziak – wiolonczela
Dymitr Szostakowicz Kwintet fortepianowy g-moll op. 57
Gustav Mahler Kwartet fortepianowy a-moll
Alfred Schnittke (1988) Kwartet fortepianowy
Niedziela, 29 marca 2010, godz. 17.00 Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa - "Przyjaciele Chopina”
Mihaela Ursuleasa – fortepian, Reiner Honeck – skrzypce, Christian Frohn – altówka, Arto Noras – wiolonczela, Jurek Dybał – kontrabas
Giovanni Bottesini Allegretto Capriccio à la Chopin na kontrabas i fortepian
Fryderyk Chopin Trio g-moll na fortepian, skrzypce i wiolonczelę op. 8
Ferdinand Ries Kwintet fortepianowy op. 74
Józef Nowakowski Kwintet fortepianowy Es-dur op. 17
Niedziela, 28 marca 2010, godz. 20.00 Sala Kongresowa - "Our Chopin Affair"
Misia Luis Cunha - skrzypce, Daniel Schvetz - fortepian i keyboard, Claudio Romano - gitara akustyczna, Nives Widauer - aranżacja sceniczna
Poniedziałek, 29 marca 2010, godz. 17.00 Filharmonia Narodowa – Sala Kameralna - Recital z cyklu „Romantyczne wizje Schumanna”
Eric Le Sage – fortepian
Robert Schumann Blumenstück Des-dur op. 19, 3 Romanse op. 28, Humoreska B-dur op. 20, Etiudy symfoniczne op. 13
Poniedziałek, 29 marca 2010, godz. 19.30 Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa
Elisabeth Leonskaja - fortepian, Marc Yu - fortepian, Leopold Hager - dyrygent, Orkiestra Filharmonii Narodowej
Robert Schumann Uwertura "Manfred", op. 115
Ludwig van Beethoven I Koncert fortepianowy C-dur op. 15
Fryderyk Chopin Grande Polonaise Brillante na fortepian i orkiestrę op. 22
Robert Schumann III Symfonia Es-dur "Reńska" op. 97
Wtorek, 30 marca 2010, godz. 17.00 Filharmonia Narodowa – Sala Kameralna - Recital z cyklu „Romantyczne wizje Schumanna”
Eric Le Sage – fortepian
Robert Schumann Papillons (Motyle) op. 2, Kreisleriana op. 16, Utwory fantastyczne op. 111, Karnawał op. 9
Wtorek, 30 marca 2010, godz. 19.30 Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa - „Wszystkie symfonie Beethovena”, wieczór pierwszy
Paavo Järvi – dyrygent, Deutsche Kammerphilharmonie Bremen
Ludwig van Beethoven I Symfonia C-dur op. 21, II Symfonia D-dur op. 36, III Symfonia Es-dur „Eroika” op. 55
Środa, 31 marca 2010, godz. 19.30 Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa - „Wszystkie symfonie Beethovena”, wieczór drugi
Paavo Järvi – dyrygent, Deutsche Kammerphilharmonie Bremen
Ludwig van Beethoven IV Symfonia B-dur op. 60, V Symfonia c-moll op. 67
Czwartek, 1 kwietnia 2010, godz. 17.00 Filharmonia Narodowa – Sala Kameralna - Recital z cyklu „Wszystkie sonaty fortepianowe Ludwiga van Beethovena”
Rudolf Buchbinder – fortepian
Ludwig van Beethoven Sonata F-dur op. 10 nr 2, Sonata Fis-dur op. 78, Sonata G-dur op. 31 nr 1, Sonata B-dur “Hammerklavier” op. 106
Czwartek, 1 kwietnia 2010, godz. 19.30 Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa - „Wszystkie symfonie Beethovena”, wieczór trzeci
Paavo Järvi – dyrygent, Deutsche Kammerphilharmonie Bremen
Ludwig van Beethoven VI Symfonia F-dur „Pastoralna” op. 68, VII Symfonia A-dur op. 92
Piątek, 2 kwietnia 2010, godz. 19.30 Teatr Wielki - Opera Narodowa - Sala Moniuszki
Paul Groves – tenor, Charles Dutoit – dyrygent, Henryk Wojnarowski – przygotowanie chóru, Chór Filharmonii Narodowej, Bogdan Gola – przygotowanie chóru, Chór Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Sinfonia Varsovia
Hector Berlioz Requiem
Sobota, 3 kwietnia 2010, godz. 18.00 Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa - „Wszystkie symfonie Beethovena”, wieczór czwarty
Christiane Oelze – sopran, Annely Peebo – alt, Donald Littaker – tenor, Günther Groissboeck – baryton, Paavo Järvi – dyrygent, Violetta Bielecka - przygotowanie chóru, Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej, Deutsche Kammerphilharmonie Bremen
Ludwig van Beethoven VIII Symfonia F-dur op. 93, IX Symfonia d-moll op. 125
Wydarzenia towarzyszące:
Kraków:
Czwartek, 18 marca 2010, godz. 12.00 Biblioteka Jagiellońska - Otwarcie Wystawy Manuskryptów Muzycznych
Kurator wystawy: Sylwia Heinrich, Oprawa plastyczna: Lech Dziewulski
Wystawa czynna: 19 marca – 2 kwietnia 2010
Recital fortepianowy Julii Vaniushiny
Czwartek, 18 marca 2010, godz. 19.30 Filharmonia im. K. Szymanowskiego - Fryderyk Chopin. The Complete Ètudes
Louis Lortie – fortepian
Warszawa:
Niedziela – wtorek, 21-23 marca 2010 - Mistrzowski Kurs Pianistyczny - Nelson Goerner
Wtorek, 23 marca 2010, godz. 17.00 Filharmonia Narodowa - Sala Kameralna
Koncert uczestników mistrzowskiego kursu Nelsona Goernera
Poniedziałek-wtorek, 29-30 marca 2010 - 14. Międzynarodowe Sympozjum Naukowe Beethoven, muzyka i fenomen fortepianu. Rok Chopina i Schumanna
Przewodniczący – prof. dr hab. Mieczysław Tomaszewski
Back
|