Polmic - FB

calendar of events

2008 2009 2010 2011 2012
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

Pod hasłem Beethoven, muzyka i fenomen fortepianu. Rok Chopina i Schumanna odbędzie się w dniach 21 marca – 3 kwietnia 2010 roku 14. edycja Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Program wydarzenia obejmuje nie tylko muzykę słynnego klasyka wiedeńskiego, ale również dzieła innych twórców, szczególnie zaś Fryderyka Chopina i Roberta Schumanna. Wiąże się to z obchodami 200. rocznicy urodzin obu kompozytorów. W czasie festiwalu planowane jest wykonanie wszystkich symfonii Beethovena. Podobnie jak w ubiegłych latach koncerty odbędą się w Filharmonii Narodowej, Zamku Królewskim oraz w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Imprezie towarzyszyć będzie Mistrzowski Kurs Pianistyczny prowadzony przez Nelsona Goernera, Międzynarodowe Sympozjum Naukowe oraz Wystawa Manuskryptów Muzycznych w Biliotece Jagiellońskiej w Krakowie. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.

Read more


Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna oraz Parafia Św. Krzyża w Zakopanem zapraszają na koncert poświęcony pamięci Ojca Św. Jana Pawła II w 5. rocznicę Jego odejścia do Domu Pana, który odbędzie się 1 kwietnia 2010 roku o godz. 19.15 w Kościele Św. Krzyża przy ulicy Zamoyskiego w Zakopanem. W programie znajdzie się m.in. słynne Requiem W. A. Mozarta. Wystąpią Sylwia Olszyńska, Wiktoria Zawistowska, Marcin Kotarba i Jacek Ozimkowski – śpiew, Chór Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej pod dyrekcją Jana Borowskiego, Bielski Chór Kameralny pod dyrekcją Beaty Borowskiej, Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna pod dyrekcją Agnieszki Kreiner, Franciszek Bachleda-Księdzularz, Ks. Prałat Stanisław Szyszka – słowo. Wstęp wolny.


W dniach 29 marca – 5 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbędzie się 7. edycja festiwalu Misteria Paschalia. Tegoroczna edycja jak co roku wpisuje się w atmosferę Wielkiego Tygodnia oraz przygotowania do świętowania Wielkiej Nocy.

W 2010 roku program festiwalu oscyluje wokół najistotniejszych motywów chrześcijaństwa, a zarazem najistotniejszych toposów sztuki, muzyki i kultury europejskiej: motywów pasyjnych i rezurekcyjnych. Temat pasji wpisany w anonimowe kompozycje neapolitańskie, umbryjskie oraz pulijskie zostanie przedstawiony już podczas inauguracji festiwalu. Większość dzieł programu Intorno Allo Stabat to światowe prawykonania. Rozważanie Męki Pańskiej dialoguje z kolejnymi przetworzeniami motywu Stabat Mater nieznanych bliżej kompozytorów włoskiego Południa. Męka Pańska jest także tematycznym centrum oratorium Maddalena ai piedi di Cristo Antonia Caldary, dzieła wywodzącego się z długiej weneckiej tradycji eksponowania motywu Magdaleny opłakującej śmierć Chrystusa. Debiutująca na festiwalu legendarna grupa madrygalistów La Venexiana zaprezentuje w Wielki Czwartek cykl siedmiu niezwykłych kantat Membra Jesu nostri Dietriche Buxtehudego, dzieło poświęcone Męce Pańskiej. Muzycznym centrum rozważań pasyjnych będzie jednak wielkopiątkowe wykonanie Pasji wg św. Jana Johanna Sebastiana Bacha w interpretacji Les Musiciens du Louvre-Grenoble pod batutą Marka Minkowskiego. Do swojego projektu Minkowski zaprosił doskonale zestrojone głosy solistów wykonującycych jednocześnie partie chóralne. Występ ten zbiega się z wydaniem Pasji wg św. Jana na CD zarejestrowanej dla wytwórni Naïve. Jak co roku w Wielką Sobotę w Kaplicy św. Kingi w Wieliczce zabrzmi kameralny repertuar barokowy. Na festiwalu zadebiutuje francuski zespół L’Arpeggiata założony i prowadzony przez wirtuozkę teorbanu i harfy barokowej, Christinę Pluhar. Artyści zaprezentują program złożony z dzieł Maurizio Cazzatiego, Benedetto Ferrariego, Claudia Monteverdiego, Ignazia Donatiego, G.A. Pandolfiego, Antonia Bertaliego i G.F Sancesa. Repertuar na kameralny skład instrumentów i na głos wysoki uświetni obecność Philippe’a Jarousskiego, zaliczanego do najwybitniejszych współczesnych kontratenorów. Muzycznym centrum festiwalu stanie się jednak długo oczekiwane w Krakowie oratorium La Resurezzione George’a Friderica Handla. Dzieło wykona specjalnie na zamówienie festiwalu legendarne Il Giardino Armonico pod batutą Giovanniego Antoniniego. W Poniedziałek Wielkanocny drugą odsłonę cyklu wykonań najpiękniejszych arii z oratoriów i oper Antonia Vivaldiego zaprezentuje Vivica Genaux z towarzyszeniem zespołu Europa Galante prowadzonego przez Fabia Biondiego. Artyści przedstawią materiał zarejestrowany przez wytwórnię Virgin Classic – „Pyrotechics”.

Read more


Dnia 2 kwietnia 2010 roku o godz. 20.00 w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II (Galeria Porczyńskich, Plac Bankowy 1) w Warszawie odbędzie się koncert zatytułowany Jan Paweł II in memoriam. W wykonaniu Marty Boberskiej – sopran i Chóru Warszawskiej Opery Kameralnej pod batutą Ryszarda Zimaka usłyszymy kompozycje sakralne m.in. Brahmsa, Mendelssohna, Rossiniego, Brucknera, Liszta i Verdiego. Dokładnie o godz. 21.37 zabrzmi natomiast Ave verum corpus Charlesa Gounoda.


Uroczysty Koncert Wielkanocny odbędzie się 3 kwietnia 2010 roku o godzinie 12:00 w Nowym Domu Sztuki Pałacu w Radziejowicach.

Tradycją Pałacu w Radziejowicach są Uroczyste Koncerty Wielkosobotnie, dające sposobność do przeżywania Świąt Wielkiej Nocy nie tylko w wymiarze duchowym, ale także artystycznym. W tegorocznym koncercie wykonane zostaną staropolskie pieśni pasyjne. Na radziejowickiej estradzie wystąpią: Justyna Reczeniedi – sopran, Tomasz Warmijak – tenor oraz Trio Con Passione w składzie: Kamila Szalińska-Bałwas – skrzypce, Marcin Olak – gitara, Jerzy Cembrzyński – kontrabas, kierownictwo artystyczne. Narratorem koncertu będzie Jarosław Gajewski.
Po koncercie nastąpi święcenie tradycyjnych pokarmów.


Filharmonia Łódzka zaprasza na koncert kameralny – we wtorek, 6 kwietnia 2010 roku o godz. 19.00. Usłyszymy m.in. dwa utwory kompozytorów XX-wiecznych: Sonatę na saksofon altowy i fortepian Francuza Alfreda Desenclosa oraz Prelude, Cadence et Finale Amerykanina włoskiego pochodzenia Paula Crestona. W drugiej części koncertu zabrzmi Sonata na skrzypce i fortepian op. 12 nr 3 Es-dur Ludwiga van Beethovena, Mity op. 30 Karola Szymanowskiego i III Sonata d-moll na skrzypce solo "Ballada" Eugène’a Ysaÿe’a. Występ Adama Wojtasika (saksofon), Dominiki Przech (skrzypce) oraz Bogny Dulińskiej i Adama Manijaka (fortepian) jest współorganizowany z łódzkim oddziałem Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków.


Impresariat Muzyczny Pro Art w Białymstoku i Stowarzyszenie Miłośników Muzyki "Musica Sacra" w Białymstoku zapraszają do wzięcia udziału w 7. edycji Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego, który odbędzie się w dniach 8-11 kwietnia 2010 roku. Festiwalowi towarzyszą dwa konkursy: plastyczny „Pocztówka wielkanocna”, współorganizowany przez Policealne Studium Plastyczne w Białymstoku oraz muzyczny „Pieśń Wielkanocna”. Koncert Galowy, podczas którego zostaną wręczone nagrody laureatom obydwu konkursów, odbędzie się w sobotę, 10 kwietnia 2010 roku o godzinie 18 w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku.
Więcej informacji na stronie www.impresariat-proart.pl


Kina Cinema City zapraszają na kolejną odsłonę największych dzieł Mozarta, Bizeta, Prokofiewa czy Czajkowskiego w inscenizacji najlepszych scen operowych świata – londyńskiego Royal Opera House Covent Garden, a także Teatro Real Madrid, the Chapel of King’s College w Cambridge i Paris Opéra Ballet w Palais Garnier. Wyjątkową szansę przeniesienia się do świata opery bez kupowania biletu na samolot mają widzowie, którzy wybiorą się na spektakle z cyklu CINEMAESTRO od stycznia do grudnia 2010 roku. Opery wyświetlane będą w cyfrowej jakości z doskonale czystym dźwiękiem w 6 kinach Cinema City w Polsce: w Warszawie (Cinema City Arkadia), Krakowie (Cinema City Galeria Kazimierz), Wrocławiu (Cinema City Korona), Łodzi (Cinema City Manufaktura), Poznaniu (Cinema City Plaza) i Katowicach (Cinema City Silesia).
Tegoroczna odsłona cyklu CINEMAESTRO to szerszy repertuar wzbogacony o nowe tytuły, a także kolejne, najznamienitsze sceny operowe, baletowe i koncertowe. - Dzięki pokazom możemy przenieść się do gmachu Royal Opera House Covent Garden, jednej z najstarszych i najsławniejszych scen operowych Europy. Przedstawienia baletowe i operowe wyświetlane z ramach cyklu CINEMAESTRO to światowej klasy premiery, zapewniające widzom niezapomniane wrażenia artystyczne. Ponadto, technika filmowa pozwala na obejrzenie widowisk z bliska. Widz ma wrażenie, że znajduje się na scenie w wirze akcji - mówi Bogusław Kaczyński, patron honorowy projektu CINEMAESTRO.
W repertuarze cyklu każdy widz znajdzie coś dla siebie. Pasjonaci opery z pewnością docenią mistrzowskie inscenizacje historii namiętnej Carmen, mrocznej opowieści o Don Giovannim czy uroczej fabuły Wesela Figara. Amatorzy baletu będą zaś pod ogromnym wrażeniem Dziadka do orzechów czy bajecznej opowieści o Śpiącej Królewnie. Dla wielu niezwykły okaże się spektakl operowy z udziałem światowej gwiazdy muzyki pop – Stinga.
Wszystkie spektakle są opatrzone napisami w polskiej wersji językowej.

Read more


Drugi epizod festiwalu Mazovia Goes Baroque odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2010 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie oraz 12 kwietnia 2010 roku w Sali Koncertowej PSM w Płocku.

Średniowiecze, renesans i…Wielkanoc na festiwalu Mazovia Goes Baroque. Wyjątkowy drugi projekt w ramach II edycji Festiwalu to 4 wieczory i 7 odsłon, podczas których wystąpią uznani artyści ze Szwajcarii i Włoch, m.in. zespoły Peregrina i La Morra oraz Agnieszka Budzińska i Michał Gondko. W Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego zabrzmi: muzyka instrumentalna schyłku średniowiecza i wczesnego renesansu, muzyka z XIII- i XIV-wiecznych klasztorów klarysek polskich, XV-wieczna niemiecka muzyka na instrumenty strunowe, recytatyw włoski z początków XVI wieku, Cantigas de Santa Maria i Cantigas de Amigo, muzyka na okres wielkanocny ze źródeł paryskich (XII-XIV w.). W Płocku usłyszymy utwory instrumentalne schyłku średniowiecza i wczesnego renesansu.
W ramach „wątku Chopinowskiego” wystąpią Corina Marti – szwajcarska flecista i klawesynistka oraz Michał Gondko – polski lutnista, którzy zaprezentują dwa najstarsze instrumenty klawiszowe, które poprzedziły pojawienie się klawesynu, a później fortepianu, czyli claviciterium i clavisimbalum. Usłyszymy także międzynarodowy kwartet wokalny Peregrina, założony w Bazylei przez polską śpiewaczkę i muzykologa, Agnieszkę Budzińską, który kilka miesięcy temu odebrał prestiżową nagrodę Niemieckiej Krytyki Muzycznej za płytę poświęconą muzyce, która zabrzmi na pierwszym koncercie festiwalu. Natomiast włoska śpiewaczka Viva Biancaluna Biffi i jej partnerzy wykonają portugalskie „Cantigas de Amigo” oraz związane z kultem maryjnym „Cantigas de Santa Maria”. Viva Biancaluna Biffi zaprezentuje również swoje interpretacje włoskich renesansowych frottoli, pieśni, które prowadziły wprost do ukształtowania się wczesnego barokowego stylu operowego.
Więcej informacji na stronie: www.mazoviabaroque.pl


Dnia 9 kwietnia 2010 roku o godz. 19 w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się koncert jubileuszowy Gloria Skowronki z okazji 60-lecia Chóru Dziewczęcego Skowronki. W programie znajdą się same przeboje: od Vivaldiego do Bernsteina. Pod batutą Agnieszki Kreiner wystąpią: Lidia Węgrzyn – sopran, Aleksandra Gudzio – mezzosopran, Grzegorz Rychlik – fortepian, Chór dziewczęcy Małe Skowronki, Chór dziewczęcy Skowroneczki i Chór dziewczęcy Skowronki. Kierownikiem artystycznym chórów jest Alicja Szeluga (dyrygent), a wokalnie zespoły przygotowuje Benigna Jaskulska . Wokalistom towarzyszyć będzie Grupa perkusyjna Vi-de Zespołu Szkół Muzycznych pod kierownictwem Łukasza Berlina oraz Orkiestra Filharmonii Poznańskiej.

Następnego dnia, 10 kwietnia 2010 roku o godz. 18.00, również w Auli Uniwersyteckiej odbędzie się koncert zatytułowny Perły Baroku, wpisujący się w obchody jubileuszu 60-lecia Chóru Dziewczęcego Skowronki. Wystąpią: Lidia Węgrzyn – sopran, Aleksandra Gudzio – mezzosopran, Sławomir Kamiński – organy, Agnieszka Kreiner – dyrygent, Chór dziewczęcy Skowronki i Orkiestra Filharmonii Poznańskiej. W programie: Gloria Antonio Vivaldiego oraz najsłynniejsze kompozycje Jana Sebastiana Bacha.


Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na koncert-instalację Małe Instrumenty – Auto KonstrukTone, który odbędzie w piątek, 9 kwietnia 2010 roku o godz. 19.00 w Laboratorium. Kurator – Andrzej Załęski.

Auto KonstrukTone to zestaw automatów grających, których głównym przeznaczeniem jest generowanie wielowymiarowych efektów dźwiękowych w zakresie przewidywalności i naturalnej od niej ucieczki. Te autorskie konstrukcje otrzymały własną automatykę - silnik i system napędowy, dzięki któremu obsługują wybrane instrumenty z ogromnego zbioru Małych Instrumentów lub grają na specjalnie spreparowanych obiektach dźwiękowych. Mechaniczny system Auto KonstrukTone jest kontrolowany na żywo, dzięki czemu tempo pracy, dynamika, brzmienie i faktura automatycznej orkiestry ulega ciągłym przekształceniom. Przebiegi generowane przez mechanizmy otwierają pole do swobodnych improwizacji na instrumentach manualnych. Całym procesem zarządzają muzycy Małych Instrumentów - Paweł Romańczuk i Maciej Bączyk. W warstwie wizualnej Auto KonstrukTone to kilkanaście mini instalacji, które wprawione w ruch potrafią zahipnotyzować. Kiedy już oko wpadnie w takie sidła, być może uchwyci moment, w którym obraz zamienia się w dźwięk.


Koncert inaugurujący Rok Chopinowski w ramach Festiwalu Muzycznego „Bursztynowy Szlak” odbędzie się 9 kwietnia 2010 roku o godz. 19.30 w Sali koncertowej WPA UAM im. Profesora Jerzego Rubińskiego w Kaliszu (ul. Nowy Świat 28-30). Wystąpi znany pianista Eugen Indjic (na zdjęciu) oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka. W programie koncertu znajdzie się Koncert fortepianowy e-moll op. 11 Fryderyka Chopina oraz – z okazji jubileuszu 200. urodzin Roberta Schumanna – jego I Symfonia B-dur „Wiosenna” op. 38.


Filharmonia w Krakowie zaprasza na koncerty symfoniczne pod kierunkiem Volodymyra Sirenki – szefa artystycznego Orkiestry Symfonicznej Narodowej Filharmonii Ukrainy. Dwa wieczory – 9 i 10 kwietnia 2010 roku – wypełni muzyka kompozytorów skandynawskich. Usłyszymy Koncert skrzypcowy op. 33 Carla Nielsena i II Symfonię D-dur op. 43 Jeana Sibeliusa. Solistą koncertów będzie ukraiński skrzypek - Dima Tkachenko (na zdjęciu), absolwent Guildhall School of Music and Drama w Londynie, laureat Konkursu im. Nielsena w Odense w Danii (2000) oraz Konkursu im. Łysenki w Kijowie(1997), współzałożyciel i dyrektor artystyczny Międzynarodowych Konkursów Muzycznych im. Brittena w Londynie.


Koncert Kres niewidzialny jak początek, poświęcony pamięci Jana Pawła II w 5. rocznicę jego śmierci, odbędzie się 11 kwietnia 2010 roku o godz. 21.00 w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Niezwykłą atmosferę tego wydarzenia budować będzie muzyka W. A. Mozarta, a gościem specjalnym będzie przyjaciółka Jana Pawła II, aktorka Teatru Rapsodycznego w Krakowie – Danuta Michałowska. Wystąpią: Anna Karasińska – sopran, Piotr Łykowski – kontratenor, Mindaugas Zimkus – tenor, Jarosław Bręk – bas, Maciej Bolewski – organy, Orkiestra Filharmonii Poznańskiej, Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki pod batutą Stefana Stuligrosza.


Niemal pięćdziesięcioletnią historią może się pochwalić Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza, organizowany przez łódzką Akademię Muzyczną. Inauguracja jego 17 edycji odbędzie się w niedzielę 11 kwietnia 2010 roku o godzinie 17.00 w Sali Koncertowej Filharmonii Łódzkiej. Z orkiestrą Radiowej Filharmonii „New Art”, która powstała w ubiegłym roku, by wskrzesić tradycję koncertów na żywo w studiu Radia Łódź, wystąpią profesorowie Akademii Muzycznej: Bogusław Pikała (fortepian) i Antoni Wierzbiński (flet) oraz absolwent tej uczelni Arkadiusz Dobrowolski (wiolonczela). Dyryguje Emilian Madey. W programie: Koncert na orkiestrę smyczkową (1948) Grażyna Bacewicz, Koncert na fortepian, flet i wiolonczelę op. 89 (1926) Vincenta D’ Indy i Serenada na orkiestrę smyczkową op. 48 Piotra Iljicza Czajkowskiego.


ODWOŁANE!

Orkiestra Sinfonia Varsovia zagra dwa koncerty pod dyrekcją swojego Dyrektora Muzycznego – Maestro Marka Minkowskiego. W poniedziałek, 12 kwietnia 2010 roku o godzinie 19.00 wystąpi pierwszy raz od 4 lat w Płocku w Teatrze Dramtycznym im. Jerzego Szeniawskiego (przy ul. Nowy Rynek 11). W programie znajdą się symfonie Ludwiga van Beethovena: II D-dur op.36 i V c-moll op. 67, fragmenty z opery Halka Stanisława Moniuszko: Uwertura i Tańce góralskie. Dzień później – we wtorek, 13 kwietnia 2010 roku, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie o godzinie 19.00 artyści wykonają dwie symfonie Ludwiga van Beethovena – II D-dur op.36 i V c-moll op. 67. Będzie to pierwsze wykonanie tych symfonii przez Orkiestrę Sinfonia Varsovia i Maestro Minkowskiego w Warszawie.


ODWOŁANY!

W ramach Międzynarodowego Roku Chopinowskiego 2010, obchodzonego w 200. rocznicę urodzin największego polskiego kompozytora, Opera Wrocławska zrealizowała operę Chopin włoskiego kompozytora - Giacomo Orefice. Dzieło oparte jest w całości na utworach polskiego mistrza, które Orefice zinstrumentował. Opera nawiązuje do różnych wydarzeń z życia autora ballad i mazurków. Orefice uważany jest za kontynuatora tradycji opery werystycznej, był ponadto pianistą i krytykiem muzycznym.

Spektakl wystawiony zostanie na scenie Opery Wrocławskiej 13 kwietnia 2010 roku o godz. 19.00.


ODWOŁANY!

Trio polskich akordeonistów – „Motion Trio” w składzie: Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek i Marcin Gałażyn – wystąpi we wtorek, 13 kwietnia 2010 roku o godzinie 19.00 w Filharmonii Łódzkiej. W programie, obok utworów członków zespołu, znajdzie się także muzyka Fryderyka Chopina i Wojciecha Kilara.


VII Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy w Szczecinie odbędzie się w dniach 13 kwietnia – 20 czerwca 2010 roku. To jedyna tego typu impreza w Polsce, promująca saksofon jako instrument klasyczny.

W czasie festiwalu zrealizowany zostanie specjalny polsko-amerykański projekt stworzenia 11 osobowego Saksofonowego Zespołu Kameralnego, składającego się z wybitnych saksofonistów oraz wyróżniających się studentów z Uniwersytetu Stanowego na Florydzie i Akademii Muzycznej w Poznaniu, filia w Szczecinie. Zespół weźmie udział m.in. w prawykonaniach dzieł Waltera Hartley’a, jednego z najwybitniejszych twórców amerykańskich, oraz wybitnego polskiego kompozytora Marka Jasińskiego ze Szczecina, a także zaprezentuje transkrypcje dzieł Ludomira Różyckiego, Edwarda Griega i Gustawa Holsta. Wśród artystów zaproszonych do udziału w festiwalu znaleźli się profesorowie i studenci z Florida State University, Louisville University oraz Fredonia University w Nowym Jorku (P. Meighan, J. Moore, W. Zumwald). W czasie obecności gości z USA (od 10 do 14 czerwca) odbędzie się również recital Trio Bel Canto, zaś w Zespole Szkół Muzycznych, przy współpracy Akademii Muzycznej w Poznaniu, Filia w Szczecinie odbędą się Ogólnopolskie Warsztaty Saksofonowe.
W programie festiwalu znalazły się także: koncert organowo - saksofonowy w Kosciele Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie wystąpi renomowana organistka Kristine Adamaite oraz wybitny saksofonista, obecnie Rektor Akademii Muzycznej w Rydze – Artis Simanis, koncert Duetu Saxodeon (R. Matuszewski - saksofon, P. Słociński – akordeon), szczecińskiego duetu The ArtSax Duo (D. Samól – saksofony, E. Ruszała – fortepian) oraz występy młodych saksofonistów – studentów i uczniów szkół muzycznych Szczecina oraz innych ośrodków w Polsce.


W środę, 14 kwietnia 2010 roku o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie odbędzie się koncert polskich pieśni artystycznych w wykonaniu laureatów Międzyuczelnianego Konkursu-Turnieju „Kurpiński. Karłowicz. Koczalski” (2009). Wystąpią: Damian Ganclarski – kontratenor, Lidia Węgrzyn – sopran, Aleksandra Gudzio – mezzosopran, Małgorzata Trojanowska – sopran, Piotr Halicki – baryton, Małgorzata Zajączkowska-Warsza – fortepian, Laura Sobolewska – fortepian, Szymon Musioł – fortepian, Szymon Kowalczyk – fortepian. W programie pieśni K. Kurpińskiego, M. Karłowicza i R. Koczalskiego.