Polmic - FB

koncerty

2012 2013 2014 2015 2016
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII


Nikolet Burzyńska - LABIRYNT ORFEJA (2014)

Gdzie może zawieźć tęsknota za czymś wiecej? Jaką cenę możesz zapłacić i komu? Gdzie jest granica między potęgą sugestii, a obiektywną rzeczywistością niedostępną naszym zmysłom. Dostępną dla wytrwałych?
Labirynt Orfeja to podróż do wnętrza świadomości, która niesie szansę na nową spontaniczność, ale i zagrożenie zagubieniem.
Libretto opery jest twórczym zestawieniem fragmentów poematu Raróg i dramatu Dziewanna Jacka Dobrowolskiego dokonanym przez Pawła Przezwańskiego przy współpracy z Nikolet Burzyńską. Pokazuje ono głebię oraz kunszt tekstów poety. Prowadzi w świat pytań i odpowiedzi, które zadaje sobie współczesny człowiek.

LIBRETTO: Paweł Przezwański i Nikolet Burzyńska na podstawie poematu Raróg i dramatu Dziewanna Jacka Dobrowolskiego
CZAS TRWANIA: ca 30 min.

Ryan Latimer - THREE TALL TALES OF DOCTOR MONSIEUR FAÇADE (2014)

Doktor Monsieur Façade jest szczególnie ekscentrycznym człowiekiem, który przez całe swoje jakże tajemnicze i odludne życie, powoli tracił panowanie nad otaczającą go rzeczywistością. Mimo wszystko na przestrzeni lat rozwinął swój własny sposób komunikacji, używajac setek świecidelek i skarbów zebranych podczas swoich wojaży dookola świata. Zapraszam do wysłuchania trzech krótkich opowieści z jego licznych podróży. Pozwólcie się otulić sekretnym życiem Doktora Monsieur Façade!

LIBRETTO: Ryan Latimer
CZAS TRWANIA: ca 15 min.

Dariusz Przybylski - WASSERSTIMMEN (2009)

Wyłowione w rybackiej sieci i złożone potem w kompletny ludzki szkielet kości przywracają życiu kobietę, utopioną przed wiekami w karze za popełnioną zbrodnię. Razem z życiem w kobiecie budzi się też uczucie dla tego, który ją wskrzesił. Czy klątwa na nią rzucona przeminęła jednak bezpowrotnie? Czy głosy z wody zamilkną? Czy miłość będzie możliwa?
Libretto stworzył, na zamówienie kompozytora Dariusza Przybylskiego, zainspirowany opowiedzianą przez niego eskimoską legendą, Przemysław Fiugajski - dramaturg i dyrygent, oddany wykonawca muzyki współczesnej.

LIBRETTO: Przemysław Fiugajski
CZAS TRWANIA: ca 20 min.
Oryginalna niemiecka wersja językowa z polskimi napisami.

Więcej informacji o projekcie – na stronie: http://futuropera.wix.com/futuropera
 


Powrót