Polmic - FB

kalendarium wydarzeń

2008 2009 2010 2011 2012
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

Wawel widziany wieczorową porą zachwyca. Muzyka Chopina potrafi zauroczyć. A gdyby te synonimy piękna połączyć w harmonijną całość?

W trakcie wakacji królewskie dziedzińce - Arkadowy i Batorego (udostępniany specjalnie na tę okazję!) - staną się przestrzenią wypełnioną dźwiękami muzyki. A to za sprawą trzeciej edycji festiwalu „Wawel o zmierzchu”, poświęconej Fryderykowi Chopinowi. Urodziny geniusza pianistyki celebrować będą zarówno młodzi utalentowani artyści, jak też uznani instrumentaliści i dyrygenci.

Festiwal zostanie zainaugurowany w piątek, 2 lipca 2010 roku, o godzinie 20. Przed zgromadzoną na Dziedzińcu Arkadowym publicznością wystąpi Aleksander Gavrylyuk, należący do światowej czołówki pianistów młodego pokolenia. Jest laureatem wielu znaczących międzynarodowych konkursów, m.in.: Arthur Rubinstein Piano Competition Master, gdzie zdobył I nagrodę – złoty medal, a także nagrodę za najlepsze wykonanie koncertu klasycznego. I to właśnie koncerty - fortepianowe Chopina - usłyszymy piątkowego wieczoru. Gavrylyukowi towarzyszyć będzie Orkiestra Kameralna Miasta Tychy Aukso pod batutą jej dyrektora artystycznego Marka Mosia.

Muzyki zwykło się słuchać, ale można ją też „zobaczyć”. Sprzyjająca ku temu okazja nadarzy się w lipcu i sierpniu, w każdy piątkowy i sobotni wieczór na wzgórzu królewskim.

(MD)

Więcej