Polmic - FB

opisy książek (B)Bacewicz Grażyna

Sidła


PWM, Kraków 2018, s. 160

ISBN ISSN: 978-83-224-5127-4

W związku ze zbliżającą się 110. rocznicą urodzin i 50. rocznicą śmierci jednej z najważniejszych polskich kompozytorek i skrzypaczek XX wieku – Grażyny Bacewicz Polskie Wydawnictwo Muzyczne postanowiło odkryć dotychczas nieznany fakt z jej życia. Nie każdy wie, że poza zdolnościami muzycznym kompozytorka przejawiała także wielki talent literacki. W latach 1960-tych podejmowała próby pisarskie, które do tej pory nie były publikowane. Wśród licznych tekstów odnalazła się wyjątkowa powieść kryminalna Sidła, napisana w 1968 r. zaledwie w dwa miesiące!

Samobójstwo? Morderstwo? Przypadek?

Ciało młodej kobiety zostaje znalezione na skwerze amerykańskiego miasta. Brak jakichkolwiek śladów popełnienia zbrodni zbija z tropu lokalną policję. Jeden mały element nie pasuje do układanki… Detektyw Decise, francuski imigrant, zaczyna śledztwo. Tropy, za którymi podąży, doprowadzą go do dawno zapomnianych tajemnic rodziny Hardów. Kto wpadnie w sidła? Następna ofiara, morderca czy detektyw?

W roku jubileuszowym Grażyny Bacewicz Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało specjalne wydanie książki, ebooka, a także – we współpracy z Programem 2 Polskiego Radia – audiobooka brawurowo czytanego przez Annę Dereszowską.

Premiera niezwykłej powieści kryminalnej, odkrywającej nową, dotychczas nieznaną, twarz artystki, odbędzie się 5 lutego 2019 roku, w dzień urodzin kompozytorki.

Partnerem medialnym projektu jest Program 2 Polskiego Radia.

Filmowa zapowiedź książki i audiobooka: https://pl-pl.facebook.com/PWMEdition/videos/2047206708705205/