Polmic - FB

recenzje płyt (M)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż


Ramon Garcia i Soler, Brendan Collins, Saül Gómez Soler, Kousuke Yamashita, Krzysztof Grzeszczak, Luboš Fišer

Monochromatic Duo. One to One


1. Ramon Garcia i Soler – Gatos y mariposas

Brendan Collins – Concerto

2. Movement 1

3. Movement 2

4. Movement 3

5. Saül Gómez Soler – Ofrena

6. Kousuke Yamashita – Elternal Story

7. Saül Gómez Soler – Marilena

8. Brendan Collins – Serenade

9. Krzysztof Grzeszczak – A Due

10. Luboš Fišer – Dialog

11. Krzysztof Grzeszczak – Monochromia

12. Krzysztof Grzeszczak – Rzeźba w skale

Wyk.: José Cháfer (trąbka), Sławomir Cichor (trąbka), Marta Macierzyńska (fortepian), Łukasz Mosur (organy), Krzysztof Grzeszczak (organy)

Total time: 57:50

*Akolada 2019 (ACD-19-01)

José Cháfer oraz Sławomir Cichor – znakomici trębacze, na co dzień oddaleni od siebie o ponad 2500 km, lecz połączeni pasją – tworzą Monochromatic Duo. Dr hab. Sławomir Cichor jest profesorem gry na trąbce w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi i pierwszym trębaczem Filharmonii im. Artura Rubinsteina w Łodzi. José Cháfer pełni funkcje profesora w Conservatori Professional De Música Mestre Vert oraz dyrektora Międzynarodowych Kursów Mistrzowskich „Vila de L’Ollería” (CIMVO) w Hiszpanii. Od kilku lat trębacze współpracują w ramach rozmaitych projektów, biorą udział w prestiżowych festiwalach w Australii, Belgii, Hiszpanii, Niemczech, Polsce i USA. Ich repertuar obejmuje utwory różnych epok, począwszy od baroku, aż do muzyki współczesnej. Dokonują premier kompozycji napisanych specjalnie z myślą o nich. Muzycy są prężnie działającymi solistami z pokaźnym dorobkiem artystycznym. Występując jako duet potęgują swój potencjał.

Monochromatic Duo prezentuje rzadko wykonywane kompozycje na duet trąbek jako zespół kameralny oraz jako część zespołu kameralnego, w którego skład wchodzą również fortepian lub organy. Dobór repertuaru, instrumentów i różnych stylów wykonawczych ma na celu zaprezentowanie szerokich możliwości kolorystycznych trąbki.

Płyta reprezentuje charakterystyczny dla Monochromatic Duo szeroki wachlarz kompozycji, w tym dedykowanych zespołowi, o zróżnicowanej stylistyce, przeznaczonych dla szerokiego grona odbiorców. Są to utwory autorstwa kompozytorów z Hiszpanii, Japonii, Australii i Czech. Na płycie znalazły się również utwory A Due, Monochromia i Rzeźba w skale polskiego kompozytora, teoretyka muzyki i organisty Krzysztofa Grzeszczaka, który wystąpił również w roli wykonawcy.

Album nagrodzono srebrnym medalem w kategorii „Outstanding Achievement” w zestawieniu Global Music Awards 2020 w Kalifornii.

Dodatkowe informacje – na stronie wydawcy: http://sklep.dsjrecording.com/cd_md.html