Skip to main content

I Tynieckie Recitale Kameralne

Utwory mistrzów muzyki klasycznej przeplatane dziełami współczesnych kompozytorów oraz muzycznymi improwizacjami. A wszystko to w wykonaniu wybitnych artystów i w wyjątkowej scenerii Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Tak zapowiada się pierwsza edycja Tynieckich Recitali Kameralnych, które będą organizowane w okresie od 14 lipca do 1 września 2024, w pięć wakacyjnych niedziel (o godz. 16.00). Wstęp na wszystkie festiwalowe koncerty jest wolny.

Program pierwszej edycji festiwalu obejmuje pięć koncertów z udziałem takich artystów, jak: Julius Berger, Dominik Wania, Adrian Nowak oraz Kwartet DAFO i Erlendis Quartet.

W programie znajdą się dzieła wybitnych dawnych i współczesnych kompozytorów, m.in. Ignacego Jana Pederewskiego, Karola Szymanowskiego, Krzysztofa Pendereckiego, Hummela czy Katza. Nie zabraknie również improwizacji – Dominik Wania wykona w pełni improwizowane utwory, nawiązujące do muzyki zawartej na jego solowym albumie „Lonely Shadows”.

"Ta inicjatywa to marzenie, które staje się rzeczywistością – marzenie o stworzeniu przestrzeni, gdzie muzyka klasyczna i współczesna znajdują wspólny głos w malowniczym otoczeniu jednego z najpiękniejszych zakątków Małopolski. Muzyka staje się tu mostem, który łączy przeszłość z teraźniejszością, a każdy dźwięk rezonuje z głębią historycznych murów Opactwa. Mamy wielką nadzieję, że ten projekt zapoczątkuje nową, fascynującą tradycję muzyczną" – mówi Paweł Czarakcziew, jeden z dyrektorów artystycznych Tynieckich Recitali Kameralnych.

Inicjatorem i głównym organizatorem Tynieckich Recitali Kameralnych jest Stowarzyszenie Kolektyw Muzyczny. Współorganizatorami są: Opactwa Benedyktynów w Tyńcu, Fundacji Chronić Dobro i Centrum Kultury Pogórza w Krakowie. Patronat honory nad festiwalem objęło Narodowe Centrum Kultury oraz Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie. Partnerami wydarzenia są: Yamaha oraz Dom Gości Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Strona internetowa festiwalu: www.tynieckierecitale.pl 

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media© All rights reserved. POLMIC
Do góry