Skip to main content

IV Międzynarodowy Konkurs "Muzyczne Orły"

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Fundacja "Muzyka do Potęgi" i Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina zapraszają do udziału w Międzynarodowym Konkursie "Muzyczne Orły", podczas którego przyznane zostaną nagrody w dziedzinie muzyki poważnej za wybitne osiągnięcia artystyczne, naukowe i edukacyjne w 2023 roku. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 lipca 2024 roku.

Nagrody zostaną przyznane w 9 kategoriach: Płyta fonograficzna, Kompozycja, Prawykonanie, Solista, Zespół kameralny, Dyrygent, Publikacja naukowa lub popularno-naukowa, Publikacja nutowa, Wydarzenie muzyczne.

Tegoroczna pula nagród wynosi 22500 PLN.

Celem Konkursu jest uhonorowanie wybitnych artystów i instytucji związanych ze światem muzyki poważnej, promocja muzycznej działalności artystycznej, naukowej i edukacyjnej w obszarze kultury wysokiej, promowanie muzyki poważnej w Polsce i za granicą, a także projektów, skoncentrowanych na tworzeniu nowych wartości i poszukiwaniu oryginalnych środków ekspresji artystycznej.

O nagrody mogą ubiegać się osoby oraz instytucje działające w obszarze muzyki poważnej (artyści, wydawcy, organizacje pozarządowe, akademie muzyczne i in.), zajmujące się profesjonalnie działalnością artystyczną.

W skład Kapituły, oceniającej kandydatów Konkursu, wejdą wybitni specjaliści – artyści i naukowcy ze świata muzyki poważnej - których imiona i nazwiska zostaną podane 11 czerwca.

Uroczysta Gala wręczenia nagród (statuetek oraz dyplomów-wyróżnień) odbędzie się 21 września o godz. 18.00 w sali koncertowej Filharmonii Łódzkiej (wstęp wolny).

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS jest partnerem konkursu oraz partnerem gali, podczas której przedstawiciel ZAiKS-u wręczy nagrodę specjalną – "Nagrodę ZAiKS-u dla kompozytorki/kompozytora młodego pokolenia”.

W tegorocznej edycji uczestnicy wysyłają zgłoszenia online, przez stronę www.muzyczneorly.pl 

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media© All rights reserved. POLMIC
Do góry