Skip to main content

Letnie koncerty Kooperatywy Pianistycznej powracają!

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów zaprasza na cykl “Letnich koncertów Kooperatywy Pianistycznej”, który odbędzie się w dniach 23 czerwca, 11 i 25 sierpnia 2024 w gościnnych progach przepięknej krakowskiej Willi Decjusza. W programie - koncerty z okazji kompozytorskich jubileuszy. Wstęp bezpłatny!

23 czerwca o godz. 12.00 zabrzmi muzyka popularna w opracowaniu na fortepian na 4, 6 i 8 rąk! Wystąpią pianiści wirtuozi: Monika Gardoń-Preinl, Piotr Różański, Grzegorz Mania oraz kompozytorka i pianistka Marta Mołodyńska-Wheeler – będziemy świadkami prawykonania utworów jej autorstwa.

 

11 sierpnia o godz. 17.00, z okazji obchodzonych w tym roku 170. rocznic urodzin Maurycego Moszkowskiego i Juliusza Zarębskiego, Zarębski Piano Duo - Piotr Różański i Grzegorz Mania zaprezentują ich utwory, zarówno solowe, jak i duety.

25 sierpnia, również o 17.00, odbędzie się kolejny koncert jubileuszowy, z okazji 110. rocznicy urodzin Romana Ryterbanda: utwory tego mało znanego w Polsce kompozytora usłyszymy w interpretacji Joanny Konarzewskiej (skrzypce), Magdaleny Molendowskiej (sopran) i Julii Samojło (fortepian).

Partnerem projektu jest Instytut Kultury Willa Decjusza.

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Szczegółowy program: https://spmk.com.pl/projekt/letnie-koncerty-kooperatywy-pianistycznej/ 

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media© All rights reserved. POLMIC
Do góry