Skip to main content

Aleksandra Garbal - Works for piano 3

Aleksandra Garbal - Works for piano 3

W 2024 roku nakładem Acte Préalable LTD ukazała się kolejna płyta w ramach serii "Aleksandra Garbal - utwory fortepianowe": Aleksandra Garbal - Works for piano 3 (AP0576).

Prezentowane najnowsze kompozycje powstały na przestrzeni ostatnich pięciu lat, ale większość z nich pochodzi z 2024 roku. Jak zaznacza Aleksandra Garbal, "Zaobserwować w nich można kalejdoskop krajobrazów niosących rozmaitą treść: od idyllicznej do diabolicznej, od relaksacyjnej poprzez lapidarne i żartobliwe dziecięce opowieści, czy wreszcie do radosnej i tanecznej. Prześledzić można, w jaki sposób dźwięki i barwy fortepianu, głosu ludzkiego i perkusji wzajemnie korespondują i przyciągają się, jak współgrają ze sobą wszystkie parametry i wymiary przepływu treści muzycznej w czasoprzestrzeni. Muzyka nagrana na płycie często przepojona jest symbolizmem. W mojej interpretacji usłyszeć można nową bezpośredniość, wyrażającą się w prostocie wypowiedzi artystycznej, zarówno w roli pianisty, perkusisty, aktora w recytacjach łacińskich tekstów z wizji św. Jana Bosco, zamieszczonych w cyklu 3 Etiud na lewą rękę i recytatora.

Pierwszy album Aleksandra Garbal - Works for piano 1 został nagrany w 2019 r. przez brazylijskiego pianistę Artura Cimirro (AP0465), natomiast drugi dwupłytowy album Works for piano 2 (AP 0552-53) został nagrany przez kompozytorkę w 2023.

 

Informacja na stronie wydawcy: https://acteprealable.com/catalogues/coming-soon/ap0576/ 

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media© All rights reserved. POLMIC
Do góry