Polmic - FB

newsy ze świata

Amerykańskie tournée Orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

Orkiestra Polskiej Filharmonii Bałtyckiej13 stycznia 2016 roku Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej wyruszyła w najdłuższą w 70-letniej historii trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, która pozwoli na promowanie polskiej kultury za granicą.

Amerykańska trasa to ukoronowanie 70-letniej działalności Orkiestry Filharmonii Bałtyckiej, która w sezonie artystycznym 2015/2016 świętuje swój jubileusz. W ramach tournée zaplanowano 43 koncerty w najbardziej prestiżowych salach koncertowych w 18 stanach. W programie koncertów, które odbędą się między 13 stycznia a 20 marca 2016 roku znajdą się m.in. flagowe dzieła muzyki polskiej: II Koncert fortepianowy f-moll Fryderyka Chopina oraz II Koncert skrzypcowy d-moll Henryka Wieniawskiego. Zaprezentowane zostaną także jedne z najpiękniejszych dzieł twórców europejskich: Richarda Wagnera, Ludwiga van Beethovena, Piotra Czajkowskiego oraz Nikołaja Rimskieg-Korsakova.

W tournée wezmą udział wybitni artyści polskiej i zagranicznej sceny muzyki klasycznej, wśród których znajdzie się między innymi Jarosław Nadrzycki . Przy fortepianie zasiądzie Marcin Koziak – pianista wielokrotnie wyróżniony w Konkursie Chopinowskim w 2010 roku. W ramach trasy filharmonicy zagrają między innymi w Waszyngtonie, Savannah, Portsmouth, Detroit, Las Vegas czy Nowym Jorku.

Fotorelacje z tournée będą dostępne na profilu filharmonii na FB: www.facebook.com/filharmonia