Polmic - FB

aktualności

II Konferencja Naukowa „Polska muzyka kameralna XX i XXI wieku” i koncert online

POlska Muzyka KameralnaInstytut Muzyki Kameralnej Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi zaprasza w dniach 4 i 5 listopada 2020 na wykłady oraz koncert muzyki polskiej, które odbędą się online, a prezentowane będą z Sali Kameralnej Akademii.

Wykłady prowadzone przez znakomitych pedagogów – dr hab. Ewę Skardowską, dr Ewę Guz-Serokę i dr. Wojciecha Świętońskiego z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz dr. hab. Roberta Kwiatkowskiego z Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku – podniosą istotne zagadnienia twórczości takich polskich kompozytorów, jak Henryk Mikołaj Górecki, Szymon Laks, Grzegorz Fitelberg i Paweł Łukaszewski.

W programie koncertu muzyki polskiej, zaplanowanego na drugi dzień konferencji, dominować będą pieśni na głos z fortepianem. Artystki Urszula Kryger i Ewa Guz-Seroka zaprezentują pieśni Henryka Mikołaja Góreckiego, pianista Mikołaj Pacholczyk wraz z basem Bartoszem Szulcem wykonają pieśni Henryka Czyża i Romualda Twardowskiego, sopranistka Patrycja Krzeszowska-Kubit z towarzyszeniem Marcina Kawczyńskiego wystąpią z utworami Aleksandra Tansmana. Interesującą propozycją będą pieśni Pawła Łukaszewskiego w wykonaniu Anny Mikołajczyk-Niewiedział i pianisty Wojciecha Świętońskiego. Duet fortepianowy, który tworzą Hanna Holeksa i Marcin Kawczyński, zagra utwory na dwa fortepiany Romualda Twardowskiego i Romana Maciejewskiego. Usłyszeć będzie można również trzy kompozycje na skrzypce z fortepianem Artura Malawskiego w wykonaniu Małgorzaty Wasiucionek i Sylwii Michalik-Bednarczyk. Podczas koncertu wystąpi też trio studentów – Franciszek Bawoł, Agata Niewiadoma oraz Jakub Nowak; wykonają Trio fortepianowe Romualda Twardowskiego.

Swoje prawykonanie podczas koncertu będzie miał utwór Koncept na fortepian i wiolonczelę Jolanty Smolskiej w wykonaniu Agnieszki Przybylskiej i Agnieszki Kołodziej.

Marta Włodarczyk

https://www.amuz.lodz.pl/pl/wydarzenia/konferencja-polska-muzyka-kameralna-xx-i-xxi-wieku