Polmic - FB


Domy - Centra kultury

Centrum Kultury Karolinka

Ulica: Plac Jana Pawła II 2
Kod i miasto: 41-922 Radzionków
Mail: karolinka@karolinka.art.pl
Telefon: (+48 32) 286 64 54
Strona www: www.karolinka.art.pl/nowa
Celem ośrodka jest, poza szeroko rozumianym upowszechnianiem kultury i sztuki animowanie życia kulturalnego oraz rozwijanie amatorskiego ruchu artystycznego w Radzionkowie. CKK współpracuje z Urzędem Miejskim miasta Radzionków, szkołami, przedszkolami, innymi ośrodkami kultury oraz organizacjami pozarządowymi i społecznymi. Kładzie głównie nacisk na rozwój intelektualny i duchowy dzieci i młodzieży. Organizuje cykliczne imprezy kulturalne, sportowe, wystawy, koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, projekcje filmów oraz inne imprezy. W Centrum Kultury „Karolinka” działa również biblioteka.
Budynek Centrum Kultury usytuowany jest w centrum miasta i jest największym tego typu obiektem w powiecie tarnogórskim. W budynku mieści się sala widowiskowa na 500 miejsc oraz wiele pomieszczeń, w których prowadzona jest działalność kulturalno-oświatowa. CKK posiada doskonałe warunki do organizacji przedsięwzięć artystycznych i edukacyjnych, koncertów, spektakli, wystaw, narad, konferencji, prezentacji, wykładów, etc. Jest w stanie zaoferować wynajem sal z obsługą techniczną i organizacyjną stosowną do ich charakteru.
Dyrektorem Centrum Kultury „Karolinka” jest Marian Prodlik, realizacją imprez zajmuje się Impresariat.

Centrum Kultury w Śmiglu

Ulica: ul. Kościuszki 20
Kod i miasto: 64-030 Śmigiel
Mail: ck@smigiel.pl
Telefon: (+48 65) 511 78 14
Strona www: www.ck.smigiel.pl

Katolickie Centrum Kultury

Ulica: ul. Wiślna 12
Kod i miasto: 31-007 Kraków
Mail: kck@diecezja.krakow.pl
Telefon: (+48 12) 430 20 15
Strona www: www.kck.diecezja.pl
Katolickie Centrum Kultury jest stowarzyszeniem działającym od 1996 roku.
Jego celem jest propagowanie kultury chrześcijańskiej. Czyni to poprzez organizowanie wystaw, koncertów, spektakli teatralnych, warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, plenerów, wykładów, szkoleń. Prowadzi dział informacji i promocji. Współpracuje z wybitnymi artystami, wieloma ośrodkami kultury, wyższymi uczelniami i parafiami. Posiada własne zaplecze lokalowe: sale koncertowe, wykładowe i galerie. Jest gospodarzem pięknych starych piwnic w centrum Krakowa, gdzie organizuje wykłady, koncerty i wystawy.
Biuro Koncertowe Centrum organizuje koncerty w Filharmonii Krakowskiej, kościołach, salach koncertowych Krakowa i wielu miast Polski oraz koncerty plenerowe. Jest także organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Zakopanem, w Rabce oraz cyklu koncertów "Kraina zagubionych marzeń".

Centrum Kultury w Głuchołazach

Ulica: ul. Bohaterów Warszawy 7
Kod i miasto: Głuchołazy
Mail: dkg@glucholazy.pl
Telefon: (+48 77) 43 91 698
Strona www: www.ck.glucholazy.pl
Centrum Kultury w Głuchołazach to ośrodek życia kulturalnego miasta i gminy. Obejmuje ono działalność m.in.: Miejskiego Domu Kultury, Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej wraz z 8 filiami, Kina „Zdrojowego” oraz 11 Świetlic Wiejskich.
Działalność swoją ośrodek kultury w Głuchołazach rozpoczął w 1955 r. w jednym pomieszczeniu obecnej siedziby przy ul. Bohaterów Warszawy 7, jako Zakładowy Dom Kultury. Była to świetlica połączona z biblioteką. Początkowo zatrudniony był tu jeden pracownik, który zajmował się zarówno gromadzeniem i opracowywaniem księgozbioru, jak i prowadzeniem spotkań z dziećmi i młodzieżą.
Rozkwitała też działalność amatorska. Zaistniały: amatorski zespół teatralny prowadzony przez Mieczysława Bucika, późniejszego dyrektora Filharmonii Opolskiej, który często reżyserował satyryczne skecze parodiujące sytuacje z życia politycznego i społecznego oraz zespół taneczny prowadzony przez Teresę Błaszczyk . Lata 70. obfitowały w działalność zespołów muzycznych, które czynnie uczestniczyły w życiu kulturalnym nie tylko swojego miasta, ale również powiatu czy województwa poprzez udział w różnego rodzaju imprezach masowych i kameralnych.
W październiku 1992 r. dokonano połączenia Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i nadano jednostce nazwę Centrum Upowszechniania Kultury. W 2001 r. dołączono sport i ośrodek otrzymał nazwę Centrum Kultury i Rekreacji. W 2003 r. sport wycofano z zadań ośrodka. Pozostała nazwa Centrum Kultury.
Od początków działalności ośrodka kultury w Głuchołazach znacznie zmienił się wizerunek zarówno pomieszczeń jak i bazy technicznej, ale jest coś, co pozostało niezmienne w charakterze pracy tej placówki, a mianowicie dbałość o upowszechnianie kultury na terenie miasta i gminy Głuchołazy poprzez takie formy jak: muzyka, taniec, teatr, literatura i film.

Włocławskie Centrum Kultury

Ulica: ul. Toruńska 87
Kod i miasto: 87-800 Włocławek
Mail: wckwloclawek@interia.pl
Telefon: (+48 54) 232 10 30
Strona www: www.wckwloclawek.pl
Głównym celem statutowej działalności Włocławskiego Centrum Kultury istniejącego od 1982 roku jest tworzenie warunków do rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego.
Główna siedziba WCK to piętrowy budynek, pozostałość po brytyjskiej firmie budującej II etap Zakładów Azotowych. Ponadto WCK posiada swoje filie: klub "Stara Remiza" oraz klub "ŁĘG". WCK jest także administratorem Amfiteatru w parku miejskim. Baza lokalowa WCK stwarza dobre warunki do realizacji głównych zadań statutowych.
W WCK działa wiele zespołów stałych i sekcji artystycznych skupiających dzieci i młodzież. Po likwidacji osiedlowych, zakładowych domów i klubów kultury WCK stało się jedyną ostoją dla amatorskiego ruchu artystycznego we Włocławku. Zespoły WCK reprezentowały Włocławek na wielu konkursach, przeglądach, mistrzostwach na terenie całego kraju, jak również poza granicami, zajmując najczęściej czołowe miejsca. Dostarcza to wiele satysfakcji dzieciom i młodzieży, instruktorom, rodzicom, a tym samym jest to doskonała forma promocji miasta.