Uczestnicy II etapu - w kolejności alfabetycznej
- Bryła Michał (Polska)
- Filipczak Magdalena (Polska)
- Girunyan Oganes (Rosja)
- Guz Agnieszka (Polska)
- Jasiurkowski Piotr (Polska)
- Kadesha Jonia-Ilias (Albania/Grecja)
- Kisza Paweł (Polska)
- Klimashevskiy Simeon (Rosja)
- Koprowski Wojciech (Polska)
- Lee Mah-Ri-Sol (Korea Południowa)
- Lee Mari (Korea Południowa)
- Machowska Maria (Polska)
- Nadrzycki Jarosław (Polska)
- Pławner Wojciech (Polska)
- Shalgina Maria (Rosja)
- Solodovnikov Lev (Rosja)
- Staśkiewicz Anna Maria (Polska)
- Suzuki Airi (Japonia)
- Szymczewska Agata (Polska)
- Tarara Stefan (Niemcy)
- Tomaszewska Ludwika Maja (Polska)
- Vandenbogaerde Bart (Belgia)
- Woroch Bartosz (Polska)
- Zhou Nancy (USA)
Uczestnicy III etapu - w kolejności alfabetycznej
- Girunyan Oganes (Rosja)
- Guz Agnieszka (Polska)
- Kadesha Jonia-Ilias (Albania/Grecja)
- Klimashevskiy Simeon (Rosja)
- Koprowski Wojciech (Polska)
- Lee Mari (Korea Południowa)
- Machowska Maria (Polska)
- Nadrzycki Jarosław (Polska)
- Pławner Wojciech (Polska)
- Solodovnikov Lev (Rosja)
- Staśkiewicz Anna Maria (Polska)
- Suzuki Airi (Japonia)
- Szymczewska Agata (Polska)
- Tarara Stefan (Niemcy)
- Tomaszewska Ludwika Maja (Polska)
- Woroch Bartosz (Polska)
Uczestnicy III etapu - w kolejności alfabetycznej
- Klimashevskiy Simeon (Rosja)
- Machowska Maria (Polska)
- Nadrzycki Jarosław (Polska)
- Pławner Wojciech (Polska)
- Solodovnikov Lev (Rosja)
- Staśkiewicz Anna Maria (Polska)
- Suzuki Airi (Japonia)
- Szymczewska Agata (Polska)
NAGRODY
I nagroda (25 000 USD) i złoty medal – Agata Szymczewska (Polska)
II nagroda (20 000 USD) i srebrny medal – Airi Suzuki (Japonia)
III nagroda (15 000 USD) i brązowy medal – Anna Maria Staśkiewicz (Polska)
IV nagroda (10 000 USD) – Lev Solodovnikow (Rosja)
V nagroda (po 8 000 USD) – ex aequo: Maria Machowska (Polska) i Jarosław Nadrzycki (Polska)
VI nagroda (5 000 USD) – Wojciech Pławner (Polska)
wyróżnienie (3500 USD) - Simeona Klimashevskiy’ego (Rosja)
NAGRODY POZAREGULAMINOWE
- Nagroda Polskiego Radia dla zdobywcy I miejsca -transmitowany recital w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego – Agata Szymczewska
- Nagroda Prezydenta Miasta Poznania Ryszarda Grobelnego dla najmłodszego finalisty – Simeon Klimashevskiy
- Nagroda dla zdobywcy I miejsca - recital w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie (30 X 2006) – Agata Szymczewska
- Nagroda Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dla zdobywcy I miejsca - koncert z orkiestrą Filharmonii Narodowej pod dyr. A. Wita podczas II Festiwalu Muzyki Polskiej w Krakowie (9 XI 2006) – Agata Szymczewska
- Nagroda dla zdobywcy I miejsca - recital w ramach Schleswig-Holstein Musik Festival 2007, w cyklu „Musikfeste auf dem Lande” – Agata Szymczewska
- Nagroda Brandenburgisches Staatsorchester dla zdobywcy I miejsca - koncert we Frankfurcie n. Odrą (9 III 2007) – Agata Szymczewska
- Nagroda „Artinvest-Varig” dla zdobywcy I miejsca - dwa koncerty pod dyr. Jose Marii Florencio w Sao Paulo w sezonie artystycznym 2006/2007 – Agata Szymczewska
- Nagroda dla zdobywcy I miejsca - koncert z Lahti Symphony Orchestra w Finlandii pod dyr. Moshe Atzmona w The Sibelius Hall, Lahti (22 III 2007) – Agata Szymczewska
- Nagroda dla zdobywcy I miejsca - koncert z Orkiestra Kameralną Polskiego Radia Amadeus w Auli UAM w Poznaniu (19 XI 2006) – Agata Szymczewska
- Nagroda dla zdobywcy I miejsca - koncert w ramach Festiwalu Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu (wrzesień 2007) – Agata Szymczewska
- Nagroda dla zdobywcy I miejsca - koncert z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach – Agata Szymczewska
- Nagroda dla zdobywcy I miejsca - koncert z Filharmonią Pomorską w sezonie artystycznym 2006/2007 – Agata Szymczewska
- Nagroda dla zdobywcy I miejsca - koncert z Filharmonią im. W. Lutosławskiego we Wrocławiu – Agata Szymczewska
- Nagroda dla zdobywcy I miejsca ufundowana przez dyrekcję Filharmonii Rzeszowskiej i Muzycznego Festiwalu w Łańcucie - recital w sali balowej Zamku w Łańcucie (maj 2007) – Agata Szymczewska
- Nagroda dla zdobywcy I miejsca - koncert z Filharmonią Świętokrzyską z Kielc (10 XI 2006) – Agata Szymczewska
- Nagroda dla zdobywcy I miejsca - koncert z filharmonikami śląskimi w sezonie artystycznym 2007/2008 – Agata Szymczewska
- Nagroda kapituły Dobrego Uczynku dla zdobywcy I miejsca - recital podczas uroczystości w Krasnymstawie (grudzień 2006) – Agata Szymczewska
- Nagroda dra Ericha Marxa za najlepsze wykonania koncertów W. A. Mozarta w wysokości 2.000 EUR – Anna Maria Staśkiewicz i 1.000 EUR – Agnieszka Guz
- Nagroda Wandy Wiłkomirskiej za najlepsze wykonanie utworu Karola Szymanowskiego w wysokości 2.500 PLN – Maja Tomaszewska
- Nagroda Stefana Mikołajczaka dla najlepszego półfinalisty Konkursu nie zakwalifikowanego do finału – ...
- Nagroda dla uczestników finału ufundowana przez firmę ARTONUS - futerał na skrzypce: Maria Machowska, Jarosław Nadrzycki, Wojciech Pławner, Lev Solodovnikow, Anna Maria staśkiewicz, Airi Suzuki, Agata Szymczewska, Simeon Klimashevskiy
- Statuetka Srebrnych Skrzypiec dla zdobywcy I miejsca ufundowana przez firmę KRUK – Agata Szymczewska
- Nagroda TVP Kultura dla skrzypka wybranego przez widzów stacji - rejestracja i emisja koncertu w TVP Kultura: Agata Szymczewska
- Nagroda im. Lucyny Rzeszotarskiej dla zagranicznego laureata za najpiękniejsze wykonanie utworu H. Wieniawskiego – tygodniowy pobyt laureata wraz z osobą towarzyszącą w Pensjonacie „Jolie” w Warszawie: Jonian-Ilias Kadesha (Albania/Grecja)
- Nagroda EUROPA UNIVERSALIS ufundowana przez Ponte Art Production i Pawła Kotlę dla najlepszego finalisty Konkursu pochodzącego z krajów Unii Europejskiej - dwa koncerty w Wielkiej Brytanii w sezonie 2007/2008, z orkiestrami Nottingham Philharmonic i Leicester Symphony Orchestra pod dyrekcją Pawła Kotli – Agata Szymczewska
- Nagroda Janiny Nowowiejskiej Prezesa Zarządu Towarzystwa im. Feliksa Nowowiejskiego dla najlepszego Polaka w finale - statuetka przedstawiająca skrzypka: Agata Szymczewska
- Nagroda Towarzystwa Muzycznego im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach dla najlepszego Polaka w finale - koncert we Włoszakowicach: Agata Szymczewska
- Nagroda firmy Silesia Music Center, oficjalnego przedstawiciela Tomestic Infeld, dla zdobywców I, II i III miejsca - roczny kontrakt na dostarczanie ręcznie wykonywanych strun skrzypcowych firmy Tomestic Infeld: Agata Szymczewska, Airi Suzuki, Anna Maria Staśkiewicz
- Nagroda PRO SINFONIKI dla najlepszego finalisty z Poznania - koncert lub recital muzyki skrzypcowej dla audytorium Pro Sinfoniki w auli UAM w sezonie 2007/2008: Agata Szymczewska
Back
|