XI Lubelskie Forum Sztuki Współczesnej Im. W. Lutosławskiego
Filharmonia Lubelska, 22 - 29 kwietnia 2007
- Niedziela, 22 kwietnia, godz. 18, Sala Koncertowa - KONCERT KAMERALNY
ALEA ENSEMBLE (Austria)
Program:
B. Bartok - Rumanian Folk Dances
I. Strawinski - Concertino
A. Piazzola - Four for Tango
I. Erod - 3rd string quartet (polska premiera)
G. Praesent - La Tache
M. Kreuz - 5th quartet
F. Zebinger - „Pannonic"
- Poniedziałek, 23 kwietnia, godz. 18, Sala Koncertowa - KONCERT KAMERALNY
Trio Perkusyjne Filharmonii Lubelskiej (25-lecie istnienia zespołu) w składzie: WŁODZIMIERZ SYPNIEWSKI, DOMINIK AUGUSTOWSKI, ANDRZEJ ZAWISZA, gościnnie: OSKAR ZEMBIK
Program:
M. Mazurek - Trio Per Batteria
S. Fink - Trio Oriente
S. Fink - Triga Percutens
H. Barlett - Four Holidays
M. Houlif - Flamenco
A. Londeix - Boca-Tota-Ti
V. Semyonov - Bulgarian Suite
- Wtorek, 24 kwietnia, godz. 11.00, Sala Koncertowa OSM im. K. Lipińskiego w Lublinie - Wykład
dr Jadwiga Jasińska (KUL) Igor Strawiński – Pietruszka – dzieje baletów rosyjskich
- Wtorek, 24 kwietnia, godz. 18, Sala Koncertowa - RECITAL FORTEPIANOWY - OKSANA RAPITA (Ukraina)
Program:
S. Prokofiew - III Sonata
B. Frolak - Stück (2004)
I. Szczerbakow - Gdy zmęczone serce (Romantyczna elegia dla domowego muzykowania) (1993)
C. Debussy - 2 Preludia „Tarasy audiencji światła księżyca", „Co widział zachodni wiatr" oraz „Wyspa radosna"
O. Messiaen - Fantazje – burlesque
W. Lutosławski - Bukoliki
I. Strawiński - 3 utwory z Pietruszki: Taniec rosyjski; U Pietruszki; Wielki Tydzień
- Czwartek - 26 kwietnia, godz. 11.00, Sala Koncertowa OSM im. K. Lipińskiego w Lublinie - Wykład
dr hab. Mariusz Dubaj (UMSC) II szkoła wiedeńska
- Czwartek - 26 kwietnia, godz. 18.00, Sala Koncertowa - KONCERT KAMERALNY
Alban Berg i Anton Webern - muzyczny portret
współorganizator: Austriackie Forum Kultury
KWARTET BELL’ARTE: JUSTYNA BARAN - I skrzypce, GRZEGORZ LALEK - II skrzypce, BARTOSZ HENRYCH – altówka, TOMASZ BŁASZCZAK – wiolonczela, ANNAKURTOWSKA-KASS – sopran, MAŁGORZATA PAŃKO – mezzosopran, ROBERT MORAWSKI – fortepian
Program: utwory Berga i Weberna
- Piątek, 27 kwietnia, godz. 19, Sala Koncertowa - KONCERT FINAŁOWY XI LUBELSKIEGO FORUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ IM. W. LUTOSŁAWSKIEGO
MICHAŁ DWORZYŃSKI – dyrygent, HERBERT MUELLER (Austria) – altówka, OKSANA RAPITA – fortepian, ORKIESTRA SYMFONICZNA FL
Program:
M. Bembinow - Mała fantazja na orkiestrę smyczkową
P. Hindemith - Koncert altówkowy „Der Schwanendreher"
W. Lutosławski - Koncert fortepianowy
W. Kilar - Krzesany
- Niedziela, 29 kwietnia 2007, godz. 11.00,Sala Koncertowa - MŁODZI WYKONAWCY MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ
Wykład: ad. Teresa Księska-Falger (Dyrektor Artystyczny Filharmonii Lubelskiej) Karol Szymanowski – w 125 rocznicę urodzin
Program:
Utwory K. Szymanowskiego, W. Lutosławskiego i innych
Powrót
|