Polmic - FB

koncerty

2005 2006 2007 2008 2009
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

LETNIE KONCERTY KAMERALNE 2007
Plener Dworku Białoprądnickiego

koncerty w sierpniu

  • niedziela, 5 sierpnia, godz. 16.00 –Sushee
    Skład zespołu: Katarzyna Pytel - skrzypce, Agatka Kozioł - śpiew, Maciej Tobiasz - akordeon, klawisze, Marcin Ciszkowicz - gitara basowa, Szymon - perkusja, Mirosław Kliś "Mimiś" - śpiew, gitara akustyczna, gościnnie Marek "Smok" Rajss na kogach, bongosach i innych "przeszkadzajkach"
    Żywiołowe melodie irlandzkie i celtyckie, oparte na motywach tradycyjnych z mocno osadzonym pulsem sekcji rytmicznej, unisona skrzypiec, akordeonu, autorskie teksty, rozbudowane partie instrumentalne, miarowy beat porywający do tańca wraz z fletowo brzmiącą barwą głosu solowego są znakiem firmowym krakowskiego zespołu Sushee. Z całą pewnością nie jest to typowy irlandzki folk, ale Irlandia - taneczna i refleksyjna zarazem jest im wyjątkowo bliska. Spotkali się w 2001 roku. Grając razem nawiązują do różnych stylów muzycznych - muzyka irlandzka, muzyka celtycka, muzyka szkocka. Śpiewają w języku polskim do muzyki, którą sami tworzą w oparciu o znane tradycyjne motywy irlandzkie, łącząc je z własnymi pomysłami i aranżując w sposób wynikający z indywidualnych poszukiwań i inspiracji.

  • niedziela, 12 sierpnia, godz. 16.00 - Trio Revirado
    Skład zespołu: Wiesław Prządka – bandoneon, Marek Piątek – gitara, Grzegorz Frankowski – kontrabas
    Zespół powstał w Krakowie w 1996 r. Jego szefem i założycielem jest kontrabasista Grzegorz Frankowski, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, uczeń Michaela Wolfa, a obecnie muzyk orkiestry Capella Cracoviensis. Jako prawdziwy entuzjasta tanga i piazzoleńskiego brzmienia ma na swoim koncie liczne występy i nagrania muzyki Astora Piazzolli. W pierwszym składzie trio (z fortepianem i skrzypcami) nagrał dwie płyty z muzyką Astora Piazzolli i miniaturami klasycznymi. W skład zespołu wchodzi obecnie Wiesław Prządka – akordeonista grający również na bandoneonie oraz Marek Piątek aktywny na polskiej scenie jazzowej. Trójka muzyków o wszechstronnych zainteresowaniach muzycznych i z powodzeniem znajdująca się w różnych gatunkach muzyki wzięła udział (wraz z orkiestrą Allegro di Vita) w nagraniu płyty „Regreso al. Sur” a także spektaklu Teatru im. Słowackiego "Tango Piazzolla". Występy zespołu Revirado były nominowane do „Parady 2001” w plebiscycie „Gazety Wyborczej” na największe wydarzenie kulturalne 2001 r. Niedawno ukazała sie płyta zespołu "Trio Revirado i Waldemar Malicki - Tango Bridge".

  • niedziela, 19 sierpnia, godz. 16.00 - Old Metropolitan Band
    Adam Góralczyk, Ryszard Kwaśniewski, Tadeusz Oferta, Ryszard Kopciuch-Maturski, Wiktor Kierzkowski, Ela Kulpa
    Old Metropolitan Band - zespół jazzu tradycyjnego powstał w 1968 roku i od tamtej pory jest obecny na polskiej i europejskiej scenie muzycznej. Dzięki swojej, pełnej witalności muzyce pozyskuje coraz to większe rzesze fanów, stając się zespołem słuchanym przez kilka pokoleń miłośników jazzu. Po latach istnienia, krakowska grupa nic nie straciła ze swojej przysłowiowej witalności i tryskającego energią "drive'u". Niekonwencjonalny jest też jej repertuar od standardów jazzu tradycyjnego, poprzez znane "evergreens", jak Bel Ami. Midnight in Moscow, aż po ujazzowioną przez nią wersję Forelle F. Schuberta.

  • niedziela, 26 sierpnia, godz. 16.00 - Quartet Klezmer Trio
    Skład: Magda Brudzińska - śpiew i altówka, Oskar Gut – akordeon, Michał Siudyszewski – kontrabas
    Krakowski zespół wykonujący tradycyjną wokalno-instrumentalną muzykę klezmerską: żydowską i bałkańską. Quartet Klezmer Trio został założony w 2004 roku przez absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej. Razem tworzą zestaw idealnie współbrzmiący i najlepiej oddający różnorodność brzmień i klimatu muzyki klezmerskiej. Muzycy zdobywali doświadczenie w kraju i za granicą. Występują z różnymi formacjami klezmerskimi, uczestniczą w prestiżowych imprezach muzycznych, konkursach i festiwalach, a także współpracują z orkiestrami, teatrami, radiem i telewizją. Grają żywiołowo wykorzystując różne brzmienia. Na scenie budują zmienne nastroje i niepowtarzalny klimat przy użyciu dźwięku i słów. Zespół otoczony jest impresariatem Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, na stałe współpracuje z Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, Urzędem Rady Miasta w Krakowie oraz Stowarzyszeniem młodych Żydów i Żydówek „Czulent”. Muzycy koncertują na wielu scenach w kraju i za granicą, zawsze wzbudzając swymi występami duże emocje i zainteresowanie.

Powrót