Polmic - FB

koncerty

2010 2011 2012 2013 2014
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

Liebrecht Vanbeckevoort urodził się 26 września 1984 r. w Mechelen, w Belgii. Tytuł magistra w dziedzinie pianistyki z najwyższym wyróżnieniem uzyskał w Królewskim Konserwatorium w Brukseli, gdzie studiował z Janem Michielsem. Dzięki wsparciu fundacji Robus Foundation, Fontys, Fulbright oraz Belgian American Educational Foundation przez kilka ostatnich lat Liebrecht doskonalił swoje umiejętności współpracując z Tonem Demmersem oraz Janem Wijnem w Holandii, z Elissó Wirssaladze w Niemczech oraz Menahemem Presslerem i Russelem Shermanem w Stanach Zjednoczonych.

W młodości został wyróżniony kilkoma nagrodami pianistycznymi: w kraju był laureatem prawie wszystkich ważnych konkursów pianistycznych. Za granicą zdobył pierwsze miejsce w konkursach Bacha, Fontys, Kaufmanna oraz YPF, a także został laureatem „Międzynarodowego Konkursu Steinwaya” oraz „Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Muzyków”. W 2007 r. został laureatem w prestiżowym “Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Królowej Elżbiety”, w którym otrzymał również dwie nagrody słuchaczy najważniejszego w Belgii radia i telewizji, francuskojęzycznego kanału RTBF i holendersko języcznego kanału VRT.

Mimo wciąż młodego Liebrecht posiada ogromne doświadczenie w koncertach na scenie. Mając zaledwie 17 lat, zagrał przed członkami belgijskiej rodziny królewskiej, a w 2007 r. towarzyszył im podczas oficjalnej wizyty w Irlandii. Występował na festiwalach organizowanych przez znanych muzyków, takich jak Philippe Herreweghe czy Walter Boeykens, jak również grał podczas Flanders Festival, Festival of Wallonia oraz “Les Sommets du Classique” w Crans-Montana (Szwajcaria). Jesienią 2007 r. wystąpił jako jedyna „gwiazda muzyki klasycznej” podczas słynnej antwerpijskiej „Night of the Proms”, podczas której dał dwanaście występów dla publiczności w arenie Sportpaleis w towarzyszeniu orkiestry Il Novecento pod batutą Roberta Groslota. Liebrecht koncertował w wielu najbardziej prestiżowych belgijskich miejscach: the Center for Fine Arts (Bozar), Flagey Concert Hall oraz La Monnaie w Brukseli, the Singel and the Queen Elizabeth Concert Hall w Antwerpii, the Capitole and the Bijloke Concert Hall w Ghent, the Concertgebouw w Bruges oraz the Casino w Knokke. Występował również na wielu znakomitych scenach zagranicznych: m.in. w Luksemburgu, w Holandii, Irlandii, we Włoszech, w Izraelu, Szwajcarii, Afryce Południowej, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Współpracował z takimi dyrygentami jak Callegari, Deneckere, Fritzsch, González, Goodwin, Herrewhege, Judd, Levi, Matchavariani, Van den Broeck, Varga, Vermeulen, Willens oraz Zollman. Występował w towarzyszeniu takich orkiestr jak Collegium Instrumentale Brugense, the Chamber Orchestra of The Hague, arc-en-ciel, Kölner Akademie, the European Union Chamber Orchestra, the Royal Flemish Philharmonic, Orchestre Royal de Chambre de Wallonie, the Flemish Radio Orchestra oraz the National Orchestra of Belgium w koncertach Haydna, Mozarta, Beethovena, Mendelssohna, Schumanna, Liszta, Czajkowskiego, Prokofieffa oraz Rachmaninowa. Liebrechta można często usłyszeć w radiu i telewizji, w kraju i za granicą.

Jego pierwszy album solo, wydany przez Phaedra Classics w 2008 i poświęcony Feliksowi Mendelssohnowi, zdobył pochwały zarówno w prasie krajowej, jak i międzynarodowej. Jesienią 2009 r. ukazał się jego drugi album, dedykowany Robertowi Schumannowi, wydany przez Aliud Records.


Powrót