Polmic - FB

koncerty

2012 2013 2014 2015 2016
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

I Lubelski Festiwal Operowy „OPERAcjaZAMEK”
PROGRAM

21.11.2014 (piątek), 19:00, Zamek Lubelski
„I love you Mozart” – WSTĘP WOLNY

Wykonawcy:
Maria Rybarczyk – Konstancja Mozart
Tomasz Raczkiewicz – Wolfgang Amadeusz Mozart
Agnieszka Adamczak – Anna Gottlieb
Marcin Hutek – Emanuel Schikaneder
Mikołaj Adamczak – BenediktSchack
Paweł Mazur – fortepian

Koncert inscenizowany, w którym głównym bohaterem jest wielkie uczucie, jakim darzyli się Wolfgang i Konstancja. Kochali się wbrew wszystkim i wszystkiemu. Gorąco, namiętnie, muzycznie, patetycznie, tak jak dziś już nie potrafi prawie nikt. Zajrzymy za kotarę, czy też uchylony lekko baldachim spowijający małżeńskie łoże w alkowie, by przekonać się, że ta miłość, niesłusznie podejrzewana przez potomnych o nieroztropną trzpiotność, była w rzeczywistości wielka, piękna i wzniosła. Całość dopełni genialna muzyka genialnego kompozytora, zaczerpnięta z arcygenialnych oper.


22.11.2014 (sobota)
Wydarzenia towarzyszące Festiwalowi. Happeningi w miejscach użyteczności publicznej oraz projekcje filmu „Być jak Mozart, czyli Amadeusz w podróży”.


23.11.2014 (niedziela), 12:00, Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego
familijny koncert orkiestrowy „Upiór w orkiestrze”

Wykonawcy:
Marcin Hutek - Dyrektor
Andrzej Lajborek –HerlackSholmes
Tomasz Raczkiewicz – narrator
Orkiestra Collegium F
Marcin Sompoliński – dyrygent, prowadzenie

"Upiór w orkiestrze" to spektakl muzyczny, charakteryzujący się wciągającą fabułą oraz wartką akcją. Jego bohaterami są: tytułowy Upiór, detektyw Herlack Sholmes oraz Dyrektor Orkiestry.
Podczas inauguracyjnego koncertu, w opuszczonej dotychczas i uchodzącej za przeklętą sali dochodzi do serii niespodziewanych wypadków. Aby je wyjaśnić, Dyrektor zgłasza się do światowej sławy detektywa. W trakcie śledztwa w atrakcyjny sposób przedstawione zostają podstawowe problemy dotyczące orkiestry, jej składu, podziału na poszczególne grupy instrumentów oraz roli dyrygenta. Dzięki fabule, dzieci przyswajają tę wiedzę w sposób naturalny, pozbawiony przymusu, niemal niezauważalnie! Zaś finałowy pościg za upiorem zawsze rozpala entuzjazm publiczności, niezależnie od jej wieku...

17:00, Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego
Speaking Concert „Rossini saute”

Wykonawcy:
Maria Rozynek - Rozyna
Aleksander Kunach – Hrabia Almaviva
Damian Konieczek – doktor Bartolo i Basilio
Bartłomiej Misiuda – Figaro
Marta Siewiera – Berta
Orkiestra Collegium F
Marcin Sompoliński – dyrygent, prowadzenia
Gość specjalny

W trakcie wieczoru przedstawionych zostanie wiele nieznanych okoliczności dotyczących życia kompozytora, oraz jednego z jego najważniejszych arcydzieł – opery „Cyrulik Sewilski”. Podczas koncertu będziemy mieli okazję wysłuchać najważniejszych fragmenty utworu. Całość uzupełniona zostanie materiałami filmowymi zrealizowanymi specjalnie na potrzeby koncertu w Bolonii, Pesaro i Sewilli. W trakcie koncertu padną odpowiedzi na następujące pytania:
* Co zrobić gdy solistka nie umie śpiewać?
* Kto wymyślił telenowele?
* Czy w operze można jeść loda?

Powrót