Polmic - FB

calendar of events

2019 2020 2021 2022 2023
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

Muzyka to zawsze dobry sposób na poprawę nastroju w trudnych chwilach, a przeżywamy je wszyscy, nie poddając się wszakże – toteż Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa również pragnie przynieść publiczności trochę słońca i uśmiechu w listopadowy wieczór przed Andrzejkami wyjątkowym koncertem 28 listopada 2021 o godz. 20.00, innym od większości w tym sezonie!

Tym razem dużo pięknego śpiewu i olśniewający przekrój muzyki wokalnej (z orkiestrowymi interludiami) różnych epok i gatunków. Znakomici soliści podziwiani na wielu scenach polskich i zagranicznych zaprezentują się w szeregu „przebojów” muzyki operowej – sławnych ariach włoskich arcymistrzów tego gatunku, Donizettiego i Verdiego; francuska sztuka romantyzmu zabrzmi w arii Bizeta z nieśmiertelnej Carmen. Artyści przypomną też pełen humoru i uroku świat operetki we fragmentach dzieł Kálmána, Lehára i Zellera. Imponujący barwnością i różnorodnością program dopełni muzyka popularna, filmowa i musicalowa, twórców zarówno wciąż sławnych, jak i tych nieco zapomnianych, a zasługujących na przypomnienie.

Całość poprowadzi Sławomir Chrzanowski, wieloletni szef artystyczny Filharmonii Zabrzańskiej, z której orkiestrą wystąpił na ponad 2000 koncertów w wielu krajach! Artysta koncertował też z większością orkiestr polskich oraz wieloma prestiżowymi zespołami za granicą, m.in. z MWC Symphony Orchestra we Fredericksburgu (USA), której jest honorowym dyrygentem, Chicago Philharmonic czy Wuhan Symphony Orchestra (Chiny).

Koncert będzie transmitowany online z sali koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na kanale YouTube i na stronie https://sinfoniaiuventus.pl/ 

Piotr Maculewicz

Patronat medialny nad sezonem koncertowym 2020 / 2021 Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.